7 yılda 81 bin bebeğe ‘hoş geldin’ hediyesi

Türkiye’nin en çok bebek doğumlarının olduğu Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yeni doğan bebeklere belediye tarafından hediye veriliyor. 7 yılda 81 bin bebeğe hediye paketi ulaştırıldı

7 yılda 81 bin bebeğe ‘hoş geldin’ hediyesi
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından 2011 yılında başlatılan "Hoş Geldin Bebek" Projesi kapsamında bugüne kadar 80 bin 954 bebeğe hediye verildi. Şahinbey Belediyesi, 2011 yılı içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığı protokol sonrasında Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde doğan tüm bebekleri evlerinde ziyaret ediyor. İçerisinde hemşirelerin de bulunduğu 3 ekiple gerçekleştirilen ziyaretlerde, anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanının alınması, bebeğin aşıları, bebek bakımı, loğusalık konularında bilgiler veriliyor. Ziyaret edilen evlere bebek battaniyesi, ateş ölçer, anne çantası ve bebek yatağı hediye ediliyor.

BİR YILDA 21 BİN 715 HEDİYE
Türkiye'de en fazla bebeğin dünyaya geldiği ilçelerden olan Şahinbey'de, aileleri bizzat ziyaret ederek hediyelerini teslim eden belediye ekipleri, geçtiğimiz 2017 yılında ilçede dünyaya gelen 21 bin 715 bebeğin ailesini ziyaret etti. Ekipler, evlerinde ziyaret ettikleri bebeklerin ailelerine de hediyelerini teslim etti. Geçen yılki ziyaretlerin ardından 7 yıldır süren proje kapsamında bu güne kadar toplam 80 bin 954 bebek ve ailesine hediye verilmiş oldu.

'GENÇ NESİL ARTMALI'
Genç neslin artmasında teşvik amacıyla projeyi başlattıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Sadece evlilik te değil bebek doğumunda da ilçemiz Türkiye'nin birincisi Türkiye'de en fazla bebek doğan ilçe şu anda Şahinbey ilçesidir. 2017 yılından bugüne kadar 21 bin 715 çocuk dünyaya geldi. Bunların hepsini evlerinde ziyaret ederek, projemiz kapsamında çeşitli hediyeler verdik. Ayrıca ailelere, bebek bakımı ve sağlığı gibi konularda da bilgiler verdik. Genç ve sağlıklı nesiler için projelerimize devam edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN