Havaalanı için Başbakan sözü

Niğde’nin yıllardır beklediği havaalanı için Başbakan Yıldırım söz verdi. Binali Yıldırım, “Niğde Havaalanı’nı yapacak olan biziz” dedi

Havaalanı için Başbakan sözü
AK Parti İl Kongresi için Niğde'ye gelen Başbakan Binali Yıldırım, Niğdelilerin yıllardır beklediği havaalanı için net konuştu. Yıldırım, "Siz hiç merak etmeyin. İktidara geldiğimizde birçok havaalanı çalışmıyordu. Biz havaalanı sayısını 57'ye çıkardık. Türkiye dünyanın en büyük havalimanını yapan bir ülkedir. Niğde'nin havaalanını da yapacak olan biziz" dedi. Ankara'dan helikopter ile Niğde 5 Şubat Stadyumu'na inen Başbakan Binali Yıldırım, otobüsle kongrenin yapılacağı 5 Şubat Kapalı Spor Salonu'na geldi. Yıldırım, kongrenin yapıldığı salonda coşkuyla karşılandı. Başbakan Yıldırım, Niğde için müjdeli haberleri olduğunu belirttiği konuşmasında Niğde Havaalanı ve hızlı tren projelerine vurgu yaptı.

10 MİLYAR LİRA
AK Parti iktidarı olarak Niğde'ye 15 yılda 10 milyar liralık yatırım yaptıklarına dikkat çeken Yıldırım, Niğde'nin yollarını 6 komşu il ile bölünmüş yollarla bağladık. Niğde'nin önemli sorunları haline gelen Akkaya Barajı'nı da yapılacak olan arıtma tesisi ile sorun olmaktan çıkaracağız, orayı temizleyeceğiz. Tepeköy Yolu bu yıl bitecek. Bugün CHP Niğde'de uçak maketi uçurmuş. Onlar ancak maket uçurur. CHP boş konuşuyor. Biz neyi söz verdiysek mutlaka yaparız" dedi. "AK Parti iktidarı geçmişten bugüne kadar yarım kalan yatırımları tamamlayarak milletin gönlünü kazanarak bu günlere gelmiştir" ifadelerini kullanan Başbakan Yıldırım Niğdelilere şöyle seslendi: "30 havalimanını yapan, dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da yapan AK Parti, Niğde'ye, Bor'a mı havalimanı yapmayacak? Elbette ki bu yarım kalan havalimanını da biz yapacağız, hizmete açacağız. Hızlı tren de Niğde'den geçecek. Fakat hızlı trenler şehirlerin merkezinden geçince o şehir ikiye bölünür. Bu nedenle Niğde'ye en yakın 20 km uzaktan geçecek. Niğdemiz için hayırlı olsun."

VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ
Kongre sonrası Valiliğe geçen Başbakan Yıldırım'ı, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek karşıladı. Tören mangasını selamlayan Yıldırım, vatandaşlarla özçekim de yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Niğdelilerin sevgi gösterileriyle karşılandı.
BİZE ULAŞIN