Osmaniye’ye yakışan park

Osmaniye Belediyesi tarafından 100 milyon liralık yatırımla inşa edilen Masal Park, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı törenle kapılarını ziyaretçilere açtı

Osmaniye’ye yakışan park

Osmaniye'de 100 milyon lira yatırımla 35 dönüm alan üzerine inşa edilen, içerisinde çeşitli oyun alanları bulunan, bölge ekonomisi ile turizmine katkı sağlaması hedeflenen Masal Park ziyarete açıldı. Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan park, MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katıldığı törenle hizmete sunuldu. Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen "Devlet Bahçeli Altgeçidi Temel Atma ve Masal Park Açılış Töreni"nde yaptığı konuşmada, Osmaniye'de hizmet kervanının durmadığını, bir eserin açılışını yaparken, başka bir eserin de temelini attıklarını söyledi.

ALTIN ANAHTAR
Bahçeli, Osmaniye Belediyesi'nin Osmaniyelilerin fedakârlığını karşılıksız bırakmadığını, her haneye ulaşmak için seferber olduğunu ifade ederek, "Burada MHP'nin 'üretken belediyecilik' anlayışına yakışan yapılmıştır. Osmaniye Belediyemiz, çalışkanlığını hoşgörüyle birleştirmiş, mağdur ve mazlumlarla iç içe olmuştur. Bundan sonra da böyle olacağından hiç şüphem yoktur" diye konuştu. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Bahçeli'ye şehrin altın anahtarını verdi. MHP Lideri Bahçeli, açılışını yaptığı parkı golf arabasıyla gezdi ve Belediye Başkanı Kadir Kara ile Outdoor Factory firmasının kurucu ortağı Toygar Yedigöz, tasarım yönetmeni Sinan Turaman ve firma ortaklarından Tan Erim'den bilgi aldı. MHP Genel Başkanı Bahçeli, park bünyesindeki akvaryum ve çeşitli eğlence alanlarını da inceledi.

ÖRNEKLERİNİ İNCELEDİ
Belediye Başkanı Kara da Masal Park projesine başlamadan önce dünyada bu konudaki en iyi örnekleri gezdiklerini belirterek, bölgeye en çok yakışacak projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Kara, 2 yılda tamamlanan parkın sadece Osmaniye'nin değil, bölgenin de eğlence merkezi haline geleceğine inandıklarını vurgulayarak, bu sayede kent ekonomisine de katkı sağlanacağını bildirdi.

TÜRK MASAL KAHRAMANLARI
Osmaniye ve çevre illerden yılda 2 milyonu aşkın kişinin ziyaret etmesinin hedeflendiği Masal Park'ın giriş alanında 24 adet tematik dükkandan oluşan bir alışveriş sokağı yer alıyor. Türk masallarının 11 farklı kahramanının dev heykellerinin ziyaretçileri karşıladığı parkta, Türkiye'nin kültürel ve doğal güzelliklerinden esinlenerek hazırlanan "Galata Serbest Düşüş Kalesi, Van Gölü Canavarı Roller Coaster, Pamukkale Splash Su Oyunu, Anadolu Rüyası, Nuh'un Gemisi, Karadeniz bot gezintisi" gibi oyun alanları bulunuyor. Parkta çocuklar için 2 interaktif su oyun alanı, dev dijital oyun alanı, 2 dev tırmanma alanı da oluşturuldu.

BİZE ULAŞIN