Yüreğir Belediyesi öğrencileri sevindirdi

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, hizmete açtıkları Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi’nin öğrencilere ücretsiz olduğunu belirterek, herkesi bu tesisi gezmeye davet etti

Yüreğir Belediyesi öğrencileri sevindirdi

Yüreğir Belediyesi'nin hizmete açtığı Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi, öğrencilerin okul dışı öğrenme süreçlerine katkı sağlıyor. Bilim Tarih ve Kültür Kompleksi'ni yeni alınan cihazlarla güçlendiren Başkan Mahmut Çelikcan, Adana'da ve Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. 'Sanal Gerçeklik' ve '9D Yumurta Koltuklu Sanal Gerçeklik Simülatörü'nü inceleyen Çelikcan, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında Adana'daki tüm öğrenciler merkezden ücretsiz faydalanıyor" dedi.

HERKES HAYRAN KALIYOR
Başkan Mahmut Çelikcan, "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz önemli bir eseri Adana'ya kazandırdık. Bütün vatandaşlarımız Temalı Çocuk Oyun Alanları, Planeteryum, Diyarama, Müze, Bilim Merkezi Deney İstasyonları, Gezegenevi ve Robot Atölyesi'ni ücretsiz geziyor. Bilim merkezi, bilimin serüvene dönüştüğü yerdir. Herkesin hayran kaldığı merkezde, Yüreğir Robot Atölyesi, Çıkrık, Harmonik Sarkaç, Denge Platformu, Termal Kamera, Pedallı Jeneratör, Sağ Sol Yanılgısı, Merkezcil Kuvvet Deney Seti, El Becerisi, Sensörlü Kalp Davulu, Deforme Aynalar, Fısıltı Çanları, Plazma Küresi, HD Gözlüklü Simülatör, Güneş Sistemi Ağırlık Simülatörü ve Rezonans Tüpleri var" diye konuştu. 5 Ocak Adana Kurtuluşu Dioraması'nda milli mücadele döneminde Adanalının şehrine, milletine ve bayrağına olan bağlılığın verdiği güç ve azimle işgal kuvvetlerine karşı verdikleri mücadele anlatılıyor. Başkan Mahmut Çelikcan, "Vatandaşlarımızın bu tarihi kahramanlığı ve mücadeleyi tekrar yaşaması amacıyla yapılan projemize tüm halkımızı davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

SANAL GERÇEKLİK
VR gözlük (sanal gerçeklik) platformu ile öğrenciler 360 derece VR gözlüğü taktığında sanal gerçeklik dünyasına adım atıyor, koruma bariyerleriyle belirlenen alanda güvenli şekilde sanal gerçeklik deneyimi yaşıyor. Eğitici-öğretici videolarla öğrencilerin okulda öğrendikleri sanal gerçeklikle pekiştiriliyor. 9D Sanal Gerçeklik Simülatörü, panoramik deneyimi en iyi şekilde yorumlaması, sürükleyici ve interaktif deneyimi ile her yaşta ziyaretçiye oyun dünyasının keyfini sunuyor. Öğrenciler VR kask giyerek ve 9D sanal gerçeklik simülatöründe oturarak VR eğlencesi yaşıyorlar.

BİZE ULAŞIN