Sırrıberk Arslan: Şehitler, gaziler ve hainler

Kahramanmaraş hafta içinde şehitlerin rahmetle, gazilerin gururla, şerefsiz vatan hainlerinin ise lanetle, beddua ile anıldığı bir 48 saat geçirdi.
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan bu vatan topraklarında dalgalanan 'Bayraklar inmesin, ezanlar susmasın' diye yurdun dört bir köşesinde vatan hainlerine canlarını siper eyleyen 27 şehidimizin yakınlarına ve 'Ben şehitlik şerefine nail olamadım.
O mertebeye ulaşıp, Peygamberimize komşu olmadım' diye üzülen 3 gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.
O salonda devletimizin övünç madalyasını alma şerefine layık olanların şehitlerinin her birinin ayrı ayrı üzerine destanlar yazılacak bir hayatları vardı. Onları yazmaya bu sütunlar değil kitaplar bile yetersiz kalırdı.
Örneğin oradaki gazilerimizden Şakir Yeşilay kardeşimiz.
Hem şehit yakını hem de gazi.
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine ağabeyi Beytullah ile birlikte gittikleri Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci askerlerin attığı bombalar sonucu ağabeyi şehit, kendisi de gazi olan kardeşimiz… Vali Vahdettin Özkan'ın da söylediği gibi "Şehit yakını olmak, şehidin evladı, eşi, annesi, babası olmak, gazilerin yakını olmak büyük bir gurur kaynağıdır. Bu öyle bir gururdur ki hem medeniyetimizin ana damarlarının ihyası hem inancımızın ve imanımızın kavileştirilmesinde öncü aktörler olmuştur" onlar.
İşte böylesi bir tablonun yaşandığı ertesi gün ise hem kalplerinde, hem beyinlerinde hem de yaşam tarzlarında 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' şiarında olan Kahramanmaraş polisi gaybubet evlerinden 13 vatan hainini topladı.
Vatan hainlerinin 'dişi' olanları, evinde erkeğine kadınlık, çocuğuna analık, yapmak yerine FETÖ'nün geleceği için bir başka erkekle sevişmeye, bunun zina değil cihat olduğuna inandırılan örgütün kadın yapılanmasının mensuplarıydı.
Bugün kapılarında 'Adalet Sarayı yazan binalardan bir takım boşluklarla dolaşan vatan hainleri unutmayın ve bilesiniz ki o binalardaki adaletler şaşabilir, ya da bir takım güçlerinizle siz şaşırtabilirsiniz.
Amma Allah'ın adaleti zerre şaşmayacak. İlahi adalet tekerrür eder bir şekilde.
Allah'ın adaleti asla şaşmaz.
Şehitlerin kanlarında, yakınlarının gözyaşlarında, gazilerin her nefesteki beddualarında boğulacağınız o gün de gelecektir.
BİZE ULAŞIN