Askerler üşümesin

Kahramanmaraş’ta anaokulu öğrencilerinin velileri askerler için 200 adet atkı ördü. Ana kucağından gelen hediyeler asker ocağını ısıtt

Askerler üşümesin

Kahramanmaraş'ta bir anaokulunun velileri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde görevli askerler için ördükleri 200 adet atkıyı gönderdi. Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Menekşe Anaokulu'nda Değerler Eğitimi projesi kapsamında veliler askerler için 1 ayda yaklaşık 200 atkı ördü. Atkılar, öğrencilerin yazdığı mektup ve çizdikleri resimlerle birlikte öğretmenler tarafından paketlenerek gönderilmek üzere hazır hale getirildi. Örülen atkılar Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 3'üncü Piyade Tümeni 1'inci Hudut Tabur Komutanlığı'nda görev yapan Mehmetçiğe gönderilecek. "Amacımız öğrencilerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılamaktır" diyen Menekşe Anaokulu Müdür Yardımcısı Metin Kemal Işık, "Öğretmenlerimizle yapmış olduğumuz toplantıda empati kurarak Doğu'daki askerlerimizin üşümüş olabileceği düşüncesiyle atkı örüp göndereceğimizi konuştuk ve değerlendirdik. Velilerimizden olumlu neticeler gelince el emeği göz nuru 200 civarı atkı örüldü. Atkısını ören annenin çocuğu içinden geldiği gibi mektup yazarak resim çizdi. Biz biliyoruz ki Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerimizin tüm ihtiyaçlarını gideriyor. Amacımız Kahramanmaraş'taki annelerimizle Hakkari'deki askerlerimiz ile bir bağ kurulsun" diye konuştu.

MEHMETÇİĞE SELAM OLSUN
"Bizim gönlümüz onlarladır" diyen Okul Müdürü Işık şöyle devam etti: "Yapmış olduğumuz atkılar Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde zor şartlarda görev yapan askerlerimize gidecektir. Görev yapan tüm askerlerimize ve ailelerine sağ salim kavuşmalarını diliyoruz.

BİZE ULAŞIN