Minik eller yuva yapıyor

Erdemli’de öğrenciler ormana zarar veren böceklerin ürememesi için Orman İşletme Müdürlüğü aracılığıyla 4 bin kuş yuvası astı

Minik eller yuva yapıyor

Erdemli'de Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Karayakup Mahallesi İlkokulu ve okul öncesi eğitimi alan öğrencilerle birlikte "minik eller yuva yapıyor" projesi kapsamında okul bahçesinde kuş yuvası astıklarını söyledi. Çelik, ilçe genelinde ormanlara 4 bin adet kuş yuvası astıklarını belirtti.

ZARARLI BÖCEKLER İÇİN
Orman zararlılarının kurak iklim şartlarında hızla çoğaldığına dikkat çeke Çelik, "Bunun önüne geçmek için biyolojik mücadele yöntemi tercih edilmektedir. Bu sayede doğal denge sağlanarak zararlı böceklere karşı gerekli önlemler alınmış olmaktadır. Kuş yuvalarını da bunun için asıyoruz" dedi. 2017 yılında ilçe genelinde değişik yerlere 4 bin kuş yuvası asarak büyük bir rekora imza attıklarını ifade eden Çelik, doğal hayatla ilgili bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini kaydetti. Kuş yuvalarını ağaçlara asan minik öğrenciler ise "Hayvanları seviyoruz yuvaları takıyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN