Zor dostum zor

Adana Demirspor tarihinin en sık��ntılı günlerinden birini yaşadı. TFF’ye olan 6 milyonluk borcu yatıramadı ve transfer tahtasını açamadı. Sakat ve cezalı futbolcuların çokluğu tuzu biberi oldu

Zor dostum zor

TFF 1. Lig takımlarından Adana Demirspor yönetiminin korktuğu başına geldi. Mavi-lacivertli ekip Türkiye Futbol Federasyonu'na olan 6 milyon liralık borcu istenen sürede yatıramadı. Arayışları, çağrıları sonuçsuz kalan kulüp başkanı Mehmet Gökoğlu, TFF'den ek süre talep ederken, bugün 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda saat 13.00'te oynanacak olan Balıkesirspor karşısında yeni transferler Aydın Yılmaz, Kubilay Sönmez, Gege Marques ile Sergiy Politylo forma giyemeyecek.

SAKATLAR VE CEZALILAR
Bir yandan TFF'ye olan borç, diğer yandan yeni transferlerin bugünkü zorlu maçta forma giyemeyecek olmasının stresini yaşayan Adana Demirspor sakatlar ve cezalılarla da başı dertte. Balıkesirspor karşısında sakatlıkları süren Yiğit İncedemir, Abdulkadir ile cezalı olan Tambe, Yiğitcan Erdoğan ve Erhan Kartal'ın forma giyemeyeceği öğrenildi. Bu durum karşısında kara kara düşünen teknik direktör Timuçin Bayazit, "Galip gelmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

MÜCADELE SÜRECEK
Teknik direktör Timuçin Bayazit, "Zor bir süreçten geçtiğimiz kesin. Borçlar, sakatlıklar, cezalılar bizi sıkıntıya soktu. Ancak bizler sahaya 11 kişi olarak çıkıp aslanlar gibi mücadele edeceğiz. Bu durum karşısında taraftarlarımıza da büyük iş düşüyor. Bizleri ikinci yarının ilk maçında yalnız bırakmasınlar. Balıkesirspor karşısında iyi bir mücadele ortaya koyup haftayı üç puanla kapatacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN