Erdemli Halime için kan veriyor

Lösemi hastası 9 yaşındaki Halime’nin kurtulması için başlatılan kampanya büyük ilgi gördü. Vatandaşlar küçük kıza umut olmak için yağmur altında bile kan verdi

Erdemli Halime için kan veriyor
Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayanlar lösemi hastası 9 yaşındaki Halime Gezer Gevikler'e şifa olmak için adeta yarışa girdi. Erdemli nüfusuna kayıtlı olmasına rağmen KKTC'de oturan küçük Halime için dönör kan bağışı kampanyası başlatan belediyenin çağrısı karşılık buldu ve bir anda yüzlerce vatandaş, kurulan çadıra gelerek kan verdi. Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yaklaşık 10 aydır lösemi tedavisi gören küçük kız için Kızılay, Erdemli Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek 'donör kan bağışı' kampanyası düzenledi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen kök hücre için kan bağışı kampanyası ilgi büyük oldu. Vatandaşlar yağmur altında bile kan vermeye koştu.

KÖK HÜCRE BAĞIŞI
Kızılay Mersin Kan Merkezi doktorlarından Hasan Açık, "Lösemi hastası 9 yaşındaki Halime Gezer Gevikler'e ilik nakli yapılabilmesi için gerçekleştirilen 'donör kan bağışı' kampanyasına başta Belediye Başkanı Mükerrem Tollu olmak üzere tüm vatandaşlar ilgi gösterdi. Hasta kızımıza umut olmak için kan bağışı ve kök hücre bağışında bulunuluyor " dedi.

EŞLEŞME OLACAK MI?
Donörlerden alınan hücrelerden uygun eşleşme olmasını umut ettiklerini ifade eden Doktor Açık, "Alınan örneklerinden uygun bir uyuşma halinde Halime kızımız için umut ışığı doğacak. Bu arada diğer örneklerde bağış bekleyen hastalarımız için umut olacaktır. Eşleşme olması halinde kemik iliği kök hücre nakli gerçekleştirilecek" şeklinde konuştu.

HERKES SEFERBER OLDU
Kan bağışına destek veren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Küçük kızımızın yaşaması için düzenlediğimiz kampanyaya halkımız büyük ilgi gösterdi. Halkımız küçük kızımız için adeta seferber oldu. Temennimiz verilen kanlardan bir tanesinin kızımızın tedavisine uyum sağlaması ve sağlığına en kısa zamanda kavuşmasıdır'' diye belirtti.
BİZE ULAŞIN