Adalet gecikmez

Hâkim Büşra Nur Bağdır, keşif için gideceği mahallenin yolunun karla kapalı olduğunu öğrenince, “Adalet gecikmez” diyerek yolun açılmasını sağladı ve keşfi yaptı

Adalet gecikmez
Kahramanmaraş'ın Andırın Adliyesi hâkimlerinden Büşra Nur Bağdır, "Adalet gecikmez" diyerek 1650 rakımlı mahallenin karla kapalı yolunu açtırıp keşfe gitti. Andırın Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Büşra Nur Bağdır, DSİ tarafından ilçeye 35 kilometre uzaklıktaki Çığşar Mahallesi'nde yapılacak kamulaştırmayla ilgili baktığı davaya devam etti.

GREYDERLER YOLU AÇTI
Sabah görülen duruşma sonunda hâkim Bağdır, kamulaştırılacak arsa üzerindeki ağaçların tespiti için keşif kararı verdi. Personeliyle birlikte mahalleye gitmek isteyen genç hâkime yolun kar nedeniyle kapalı olduğu söylendi ancak Bağdır, 'Adalet gecikmez' diyerek keşfe gideceğini belirtti. Bunun üzerine Andırın Belediyesi ile irtibata geçildi ve greyderler yolu açmaya başladı.

EKİPLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Hâkim Büşra Nur Bağdır da personeli ve jandarmayla birlikte iş makinesini takip etti. Kar kalınlığının yer yer 50 santimetreyi bulduğu 1650 rakımlı mahalleye ekiplerin yardımıyla ulaşan hâkim Büşra Nur Bağdır keşfini yaptı. Ekiplere de teşekkür eden Bağdır, keşif sonunda onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bayan hâkimin bu davranışı çalışma arkadaşları arasında takdirle karşılandı.
BİZE ULAŞIN