‘Bu takımı yaşatalım’

Ümraniyespor’a farklı yenilen Gaziantepspor sıkıntılı. Teknik direktör Oktay Derelioğlu, “Çok zor durumdayız. Bu takımı yaşatmak sizin elinizde” dedi

‘Bu takımı yaşatalım’
TFF 1. Lig'in 18. hafta karşılamasında deplasmanda Ümraniyespor'a 7-0 gibi bir skorla mağlup olan Gaziantepspor'un yüzü gülmüyor. Teknik direktör Oktay Derelioğlu, ligde pozisyon itibarıyla zor bir durumda olduklarını aktardı. Çok genç bir kadrolarının olduğunu anlatan Derelioğlu, "Ligde zor durumdayız. Çok genç oyunculara sahibiz. Bu oyuncular Gaziantepspor'un öz evlatları. Bu oyuncularla beraber yol alacağız" şeklinde konuştu.

ŞEHRİMİZİN ELİNDE
İlk yarıda hatalı yenilen gollerde Ümraniyespor'a ikram yaptıklarını söyleyen Derelioğlu, "İkinci yarıda da tecrübesizlikle birlikte oyundan düştük. Farkın açılmasına engel olamadık. İlerleyen haftalarda toparlanacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Gaziantep halkının kırmızı-siyahlı kulübe sahip çıkması gerektiğini söyleyen Derelioğlu, "Gaziantepspor'u yaşatalım. Bu takımı yaşatmak Gaziantep şehrinin elinde. Mağlubiyetler ve galibiyetler olur. Futbolun ruhunda bu var" dedi. Gaziantepspor'un büyük bir camia olduğunu söyleyen Derelioğlu, "Böylesine büyük bir kulübün bulunduğu durum Gaziantep'e yakışmıyor. Türkiye'ye geçmiş yıllarda UEFA kupasında, ligde başarı ile temsil eden Gaziantepspor'un hak ettiği değeri bulması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu durumda Gazianteplilere de büyük iş düşüyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN