Amanos Tüneli 2018 yatırım programında

Bölge illerinin İskenderun Limanı’na ulaşım mesafesini ciddi ölçüde kısaltacak Amanos Tünelinin 2018 yatırım programına alındı

Amanos Tüneli 2018 yatırım programında
Gaziantepli ihracatçıların merakla bekledikleri Amanos Tüneli 2018 yılı yatırım programına alındı. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, bölge illerinin İskenderun Limanı'na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak olan Amanos Tüneli Projesi'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığını söyledi.

BİR AN ÖNCE TAMAMLANSIN
Gaziantep için "Çılgın Proje" olan projenin yatırım programına alınmasından büyük mutluluk duyduklarını söyleyen GSO Başkanı Adil Konukoğlu, "Proje Gaziantep'ten İskenderun'a ulaşımı 110 kilometreye düşürüyor. Yeni kuracağımız Şahinbey-Polateli OSB-İskenderun arasını ise 80 kilometreye düşürecek. Bu hizmetin en kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

HASSA-DÖRTYOL PROJESİ
GSO'nun öncülüğünde yürütülen Hassa–Dörtyol Tünel Projesi'nin, bölgenin geleceği için çok önemli olduğunu belirten Konukoğlu, projede birbiriyle bağlantılı 4 tünel bulunduğunu ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturarak, bölge illerinin ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı'na, oradan dünyaya ulaştırılmasını sağlayacağını kaydetti.

HASSA DA GELİŞECEK
Projenin tamamlanmasıyla elde edilecek zaman ve maliyet tasarrufuna bağlı olarak rekabet gücünün artması anlamında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Konukoğlu, "Hassa ilçesinin ekonomik gelişimini de sağlayacak olan proje sadece Gaziantep'in değil Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin denize ulaşımını kısaltarak, bölgeyi denizle kucaklaştıracak ve ihracat kapasitesini artıracak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN