Çukurova tekyürek

Afrin’de destan yazan kahraman Türk ordusu için Çukurova tek yürek oldu. Şehirler bayraklarla donatıldı, dualar okundu, evde yapılan yemekler Mehmetçik’e ulaştırıldı

Çukurova tekyürek
Afrin operasyonu tüm hızıyla sürerken, adeta desten yazan Mehmetçik'e yardım için Çukurova tek yürek oldu. Tüm şehirler bayraklarla donatıldı. Camilerde Türk ordusu için dualar okunuyor. Adana'da Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 milyon Türk Bayrağı vatandaşa dağıtıldı. Dörtyol'da memurlar işe başlamadan Mehmetçik için dua etti. Kahramanmaraş'ta TÜGVA üyeleri askere gitmek için başvuruda bulundu. Sınır köylerindeki vatandaşlar Mehmetçik'i bir an olsun yalnız bırakmıyor, Türk ordusunun zaferle döneceğinden emin olduklarını söylüyor. Hatay'ın Dörtyol ilçesinde görevli memurlar mesaiye başlamadan önce, Afrin operasyonunun başarıya ulaşması ve Türk ordusunun zaferle dönmesi için fetih suresini okudu. Kahramanmaraş'ta Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri ile Kıbrıs gazileri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik için başvurdu. Adana'daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki hangarlara Türk bayrağının çekilmesi sevinçle karşılandı. Kilis'in Gülbaba köylüleri, Mehmetçik'e Kuran hediye etti.

CEPHEYE GİDER SAVAŞIRIZ
Adana, Mersin, Gaziantep, Osmaniye ve Niğde'de de Mehmetçik'e destek vermek için harekete geçilmiş durumda. Talep olması halinde bütün güçleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanında olacaklarının mesajını veren vatandaşlar, "Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Harekât devam etitği sürece Türk bayrağı evlerimizde, işyerlerimizde asılı duracak. Türk milleti her zaman ordusunun yanındadır. Gerekirse cepheye gider, Mehmetçiklerimizle birlikte çarpışırız" dediler.

1 MİLYON TÜRK BAYRAĞI
Afrin operasyonunu en sıcak hisseden illerin başında Hatay geliyor. Özellikle Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı'da sınırlara koşan vatandaşların kimi kurban kesiyor, kimi baklava ikram ediyor, kimi de yaptığı yemekleri ve demledikleri çayları Mehmetçikle paylaşarak onlara moral veriyor. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na güç vermek amacıyla Adana'da "Bayraklar asılsın terörün kökü kazınsın" sloganıyla 1 milyon Türk bayrağı dağıtıldı. Bayrakların operasyon bitinceye kadar asılı durmasını isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun" dedi.

BAKLAVA GÖTÜRDÜ
Hassa ilçesinde dönercilik yapan Mehmet Gül, işyerini 'Mehmetçik'e yemek verdiğimiz için kapalıyız' yazısı astı. Kırıkhan'ın İncirlik köyünden Abdullah Öğünç, askerlere moral olsun diye bir tepsi baklava ile onları ziyaret etti. Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, sınırdaki Yalankoz, İncirli, Damızkışlası ve Demirkonak'ta vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Türk bayraklarıyla poz veren köylüler Mehmetçiğin yanında olduklarını söylediler.

YASER ÇAPAROĞLU-MEHMET BONCUK-SIRRIBERK ASLAN-NESLİHAN ÖZBOZKURT-HAYRETTİN YENEL
BİZE ULAŞIN