Simsiyah akan suyun sırrı ne?

Silifke’de kaynağı belli olmayan siyah su vatandaşı tedirgin ediyor. Kokusu dayanılmayacak kadar ağır olan siyah renkli suyun zeytinyağı fabrikalarından geldiği öne sürüldü

Simsiyah akan suyun sırrı ne?
Mersin'in Silifke ilçesinde derelerin birden bire kapkara su ile kaplanması karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, kirli ve siyah renkli suyun denize karıştığını, çevreye yaydığı ağır kokunun herkesi rahatsız ettiğini söyledi. Vatandaşlar, siyah suyun zeytin yağı fabrikalarından gelmiş olacağını düşünerek, bu suyu dışarı akıtan işletmelere gerekli cezanın verilmesini istedi.

DERE SİMSİYAH AKIYOR
Silifke Organize Sanayi Bölgesi'nden aktığı öne sürülen siyah suyun tarım arazilerine, Göksu Deltası Kuş Cenneti ile denize aktığını söyleyen vatandaşlar, "Siyah akan suyun geliş noktasına baktığımızda zeytinyağı fabrikalarından geldiğini tahmin ediyoruz. Bozdoğan Deresi simsiyah akıyor. Yoğun biçimde akan su buradan doğru denize gidiyor. Güzergâh boyunca kokudan kurulmuyor" dedi. Kaymakam Şevket Cinbir ise bu kirliliğe neden olanı bulmak için Silifke Çevre Şube Müdürlüğüne talimat verdiğini ve konunun araştırıldığını belirterek , "Bu kirliliğin sebebi olan her kimse, hangi işletmeyse mutlaka bulunup gereken yapılacaktır. Şuan bunun üzerine çalışmalar devam etmektedir. Kirliliği yapanın tespitinin ardından gereken işlem yapılaca ktır" dedi.
BİZE ULAŞIN