Adana Valisi ikna etti

Adana’da borç batağına saplanan bir iş adamı başına silah dayayarak kendini öldürmek istedi. Canlı yayında bunu gerçekleştirecek olan iş adamını Adana Valisi vazgeçirdi

Adana Valisi ikna etti
Adana'da yaklaşık 35 milyon lira borcu olduğu ileri sürülen ve bu nedenle tabancayla intihar girişiminde bulunan iş adamı Muhammed Özyürek'i kararından vazgeçirmek için devlet protokolü dil döktü. Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve son olarak Adana Valisi Mahmut Demirtaş, bunalıma giren iş adamını kararından vazgeçirmek için gayret gösterdi. Son olarak Vali Demirtaş'ın sözlerinden etkilenen Özyürek polise teslim oldu.

EKONOMİK KRİZE GİRDİ
Olay, Merkez Seyhan ilçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndaki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddiaya göre, akaryakıt istasyonunu satan alan ve girdiği inşaat işleri de iyi gitmeyen Muhammed Özyürek, ekonomik krize girdi. İstasyon binasının ikinci katına çıkan Özyürek, kapıyı kilitledikten sonra tabancayla intihar edeceğini söyledi. Babası ve çalışanları kilitli kapıyı açamayınca durumu polise bildirdi. Olay yerine polis ile birlikte sağlık görevlileri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

GÜÇLÜKLE İKNA OLDU
Bu arada Muhammed Özyürek Facebook hesabından canlı yayın yaptı. Tabancayı şakağına dayayan Özyürek, yakınlarından helallik istedi. Polis memuru hoparlörle, "Ekonomik sorununu çözeceğiz. Sen çok iyi bir insansın. Sevdiklerin burada ve seni bekliyor. Bırak o silahı. Yaptığın doğru değil. Ailen için lütfen gel" anonsu yaptı. Ancak Özyürek ikna olmadı. Bunun üzerine olayı yerine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve son olarak Vali Mahmut Demirtaş geldi. Yaklaşık 3 saat süren intihar girişiminden vazgeçen Muhammed Özyürek, teslim oldu.
BİZE ULAŞIN