Hataylı gaziler: Göreve hazırız

Hataylı gaziler ve şehit yakınları, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerler için dualarını eksik etmiyor. Gaziler, görev verilmesi halinde Mehmetçik’e desteğe gideceklerini söylüyor

Hataylı gaziler: Göreve hazırız
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi'nde bir araya gelen gazi ve şehit yakınları, askerlere dua ediyor ve tüm gelişmeleri televizyondan izliyor. Gaziler ve şehit yakınları, "Biz de göreve hazırız" dediler. Gaziler tüm gelişmeleri dikkatle izlerken, Dörtyol ilçesinde, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi İbrahim Kesin ile dernek üyeleri Hasan Kıymacı ve Kadir Dağlı, Dörtyol Askerlik Şubesine giderek gönüllü askerlik için başvuru yaptı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dörtyol Temsilcisi İbrahim Kesin, mücadelenin yaşı olmadığını ifade ederek, "İlk kurşunu sıkarak Kuvayı milliye harekâtını başlatan atalarımız, her yerde öncülük yapmışlardır. Mücadelenin yaşı yok. Biz 60 yaşında değiliz, 30 yaşındayız." dedi. Kıbrıs gazilerinden 65 yaşındaki Ömer Kurt ise ordunun selameti için seve seve göreve hazır olduğunu belirtti. Muharip gazilerden Feyruz Aşık ise kalben tüm askerlerin yanında olduklarını aktardı.

BİNLERCE BAŞVURU
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde binlerce kişi askerlik şubesine başvurarak Afrin operasyonuna katılmak istediklerini söyledi. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, vatanın bölünmez bütünlüğü için toplandıklarını belirtti. Başkan Aydın, "Türk'ün yenilmezliğini göstermek için buradayız. Her Türk, devleti tarafından bir defa askere çağrılır ama her Türk her gün asker olduğunu bilir. Yaşının, kadın erkek olmasının önemi yok" diye konuştu.

ZEYTİN DALI KONVOYU
Afrin operasyonunun yarattığı tansiyon Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Çukurova bölgesinde de hiç düşmüyor. Özellikle Hatay, Kilis, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ta yaşayanlar Türk askerini bir an olsun yalnız bırakmıyor. Her şartlarda yanlarında olduğunu hissettiriyor. Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde uzun araç konvoyu yaparak ellerinde zeytin dalları ve Türk bayraklarıyla araçlarına binen vatandaşlar, "En büyük asker bizim asker", "Her Türk asker doğar" sloganlarıyla tur attı.

ASKERLERE BEDAVA
Hatay'da bir döner salonu camına astığı yazıda er ve erbaşlara yemeğin ücretsiz olduğunu duyurdu. İşletme sahibi Veli Özdemir, askeri süreç devam ettiği sürece işyerine gelen askerlerden ücret alınmayacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN