Yayla yolları açıldı

Mersin’de kötü hava koşulları ve yoğun kar yağışı yüzünden kapanan yayla yolları Toros Belediyesi ekipleri tarafından açıldı. Belediye ekipleri her türlü olumsuzluğa karşı teyakkuzda bekliyor

Yayla yolları açıldı
Mersin'in merkez Toroslar ilçe sınırları içerisindeki yaylalarda etkili olan kar yağışının ardından belediye ekipleri mücadele çalışmalarını başlattı. Toroslar Belediyesi karla mücadele ekipleri, Arslanköy, Kavaklıpınar, Tırtar, Ayvagediği, Gözne Mahalleleri ve güzergâhlarında ulaşıma kapanan yolları açarak, araç ve yaya trafiğini rahatlattı. Kar yüksekliğinin 1 metreyi aştığı bölgede ekipler, yolda kalan ve hasta olan vatandaşlar ile yaylalarda konaklayan Yörüklere de yardım etti.

CANLA BAŞLA ÇALIŞTILAR
Karla mücadele konusunda ekiplerinin, mesai gözetmeksizin teyakkuz halinde çalıştığını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna, "Kar yağışının etkili olması nedeniyle ekiplerimiz, ana yollar başta olmak üzere ara sokaklar ile sorun tespit ettikleri bölgelere de teknik araçlarla anında intikal ederek, gerekli çalışmaları en hızlı bir şekilde yürütüyor. Geniş bir alanda gerçekleştirilen karla mücadele çalışmalarında görev alan ekibimize ve yürütülen çalışmalara gösterdikleri sabır ve desteklerinden dolayı da vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN