Allah ordumuzu muzaffer eylesin

Türk ordusu Afrin’de destan yazmaya devam ederken, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çukurova illerinde de dün Cuma namazı sonrasında eller semaya kalktı, dualar Mehmetçik’e gönderildi

Allah ordumuzu muzaffer eylesin

Çukurova illerinde yaşayanlar dün camileri dolup taşırdı. Afrin operasyonunun 7'inci gününde Türk ordusu destan yazmaya, terör yuvaların yerle bir etmeye devam ederken, Cuma namazı sonrasında eller semaya kalktı, dualar Mehmetçik için edildi. Camilerde imamlar, hutbelerinde cephede savaşan Türk askerine methiyeler sıralarken, vatandaşlarda hep birlikte Türk askerinin düşmanlar karşısında zafer kazanmasını, Afrin'de sürdürülen operasyonda tek bir Mehmetçiğin dahi kanı akmadan zafere ulaşmasını niyaz ettiler.

ALLAH RAHMET EYLESİN
Adana'da dün öğle saatlerinde Sabancı Merkez Cami'sini dolduran Adanalılar, Afrin'de savaşan Mehmetçik'in başarılı olması ve verdiği savaştan galip çıkması için dua ettiler. Adanalılar, "Allah yüce Türk ordusunu muzaffer eylesin. Sınırlarımızın korunması için canlarını vererek şehit olan askerlerimize de Allah rahmet eylesin" dedi. Mersin'de Muğdat Camisini dolduran her yaş grubundan insan dua etti. Mersin İl Müftüsü Ali Coşkun, tarafından verilen vaazda Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında Ç gözü olmadığını kaydedildi. Coşkun, Türk askerinin Afrin'de hem sınır güvenliğini sağladığını hem de bölgeyi teröristlerden arındırdığını kaydetti.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT
Çukrova Belediye Başkanı Soner Çetin, vatan sınırlarını korumak için, terör örgütlerine karşı mücadele ederken şehit düşen Afrin'deki askerlerimiz için mevlit okuttu. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerin de anılacağı mevlit, Mahfesığmaz Mahallesi'ndeki Mahmut Karaaslanyiğit Cami'nde Cuma namazı öncesinde okutuldu. Bu arada Büyükşehir Belediyesi personeli için düzenlenen konser programı da iptal edildi.

BİN CAMİDE DUA EDİLDİ
Hatay'da bulunan Bin Cami'de Cuma namazı sonrası eller semaya açıldı ve Türk askerine dua edildi. Antakya'da bulunan Anadolu'nun ilk camisi Habib-i Neccar camisi başta olmak üzere, tüm camilere Cuma namazını kılmak için akın eden vatandaşlar camilere sığmadı. Soğuk havaya ve yağan yağmura rağmen namazlarını cami avlusunda ve saçakların altında kılan vatandaşlar namaz sonrası sınır güvenliğini korumak ve PKK, PYD, YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerini Türkiye sınırından temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin bölgesine yaptığı Zeytin Dalı Harekâtı'nda teröristlerle çarpışan Mehmetçik için dua etti.

BİZE ULAŞIN