Erhan Özmen: Zeytin Dalı

Yıllardır binlerce vatandaşını teröre kurban veren bir ülke . Milyonlarca savaş mağduruna kucak açan bir ülke Türkiye.
Şimdi içerde ve dışarda bazıları Türkiye'nin sınırında oluşturulmak istenen bir terör koridorunu engellemek, ulusal güvenliği için meşru müdafaa yapıyor olmasını kabul edemiyor.
Birileri çıkıp buna "milletin anasına tabut gönderme operasyonu" deme cesaretinde, duyarsızlığında bulunuyor.
"İnsan öldürmek yazıktır, günahtır, cinayettir, vebaldir" diyen ancak elinde binlerce insanımızın kanı, üzerlerinde binlerce ananın, yetimin ahı olan PKK'ya terör örgütü dahi diyemeyen birilerinden daha başka ne bekleyebiliriz ki.
Türkiye, "Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır" günlerinde. Herkesin "vatandaş" olarak tek yürek olduğu günlerdeyiz.
15 Temmuz'da olduğu gibi, ülke menfaati için 3 büyük siyasi partinin ortak ve karar duruş gösterdiği günlerdeyiz.
Terör odaklarına karşı yerli yapım savaş araçları ile yürütülen haklı mücadelede yüreğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte.
Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.
Zeytin Dalı operasyonun zaferle sonuçlanacağından şüphe yok. Daha büyük zaferler için herkesin üzerine düşeni yapması şart. Ancak, şu da görülüyor ki ;İş dünyası olarak içeriden ve dışarıdan gelen tehditlere karşı durabilmek için silahlarımızın yerli ve milli olması için seferberlik başlatmalıyız.
BİZE ULAŞIN