Bina çatladı kavga çıktı

İnşaat çalışması binayı çatlattı kavgası Adana’da evleri çatlayan vatandaşlar kendilerini sokağa atıp, inşaat firması sahibiyle kavga etti

Bina çatladı kavga çıktı
Adana'da yapımı devam eden bir inşaat nedeniyle çevre apartmanlarda çatlaklar oluştu. Evlerinin yıkılmasından korkan vatandaşlar kendilerini sokağa atıp, inşaat firması sahibiyle kavga etti. Olay Seyhan ilçesi, Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, sokakta bulunan boş arsaya bir firma tarafından 3 ay önce apartman yapılmaya başlandı. Temel için kazı başlayan arsada mühendislik hatası nedeniyle çevre binalarda çatlaklar ve göçükler oluşmaya başladı. Çevredeki apartmanda oturan vatandaşlar ise durumu ilgili kurumlara bildirdi. Kurumlardan 'Gerekli incelemeyi yapıp konuyu çözeceğiz' açıklamasını alan vatandaşlar beklemeye başladı.

"KORKUYORUZ"
Kentte son 3 gündür devam eden sağanak yağış nedeniyle çevre binalarda çatlakların daha da derinleşmeye başlaması üzerine vatandaşlar konuyu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri inşaatı süren binada inceleme yaparken, vatandaşlar, inşaat firması sahibi ve oğluyla tartışmaya başladı. Polisin ayırdığı kavga sonrası gazetecilere açıklama yapan çevredeki apartmanlarda oturan Mustafa Arıkoğlu, "Dilekçemizi verdik ama kimse ilgilenmedi. En son burada insanlar birbirine girecek. Çökme oluyor, oynama oluyor her tarafta. Çatlakların önlemi alınmazsa çökecek burası. Korkuyoruz çatlaklardan. Uyku uyuyamıyoruz" dedi.

"UYUYAMIYORUZ"
Ev sahibi Tuğba Sendenur Özbir ise korkudan uyuyamadığını belirterek, "12 metreye varan kazı yapıldı. Hiçbir kazık çakılmadı. Hem malımız, hem canımız tehlikede. Böyle bilinçsiz şekilde yapılan inşaatların durdurulmasını istiyoruz. İlla silahla değil bu şekilde de insanları öldürebilirsiniz. 4 katlı baba yadigârı apartmanım tehlike altında. Çok korkuyoruz. Sabahlara kadar uyuyamıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN