Mehmetçiğe büyük destek

Zeytin Dalı Harekâtı bütün hızıyla sürerken, Çukurova bölgesinden Mehmetçik için yapılan yardımların arkası kesilmiyor. Çukurova bu anlamda büyük dayanışma sergiliyor

Mehmetçiğe büyük destek
Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı'na destek veren Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki anneler, harekâta katılacak olan Mehmetçiklere sarılıp öperken, kendilerinin de askere alınmasını istedi. İslahiye'nin Yeşilyurt Mahallesi'nde gerçekleştirilen programla, besicilerden alınan 25 koyun Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için sınıra gönderildi. Koyunlardan biri kesilirken operasyona katılan askerler için dualar edildi.

KÜRT MESELESİ DEĞİL
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Olay Kürt meselesi değildir. Bunun Kürtlere karşı yapıldığını belirtiyorlar. Operasyon bittiğinde Afrin'deki Kürt kardeşlerimiz kendi evlerinde, kendi topraklarında güvenle yaşayacak. Cumhuriyet tarihinde, Kurtuluş mücadelesinden sonraki en önemli savaşlardan birini veriyoruz. Şer odakları ve onların işbirlikçileri Türkiye'yi bölmeye ve parçalamaya çalışmaktadır. Onların kirli emellerine ulaşamaması için bu operasyonu başlattık. Amaç Türkiye'yi bir terör tehdidinden kurtarmak ve bölünmesine engel olmak için düzenlenen bir operasyondur" dedi.

ALLAH YARDIM ETSİN
Programa katılan vatandaşlar da operasyona büyük destek verdi. Uzman Çavuş olan oğlunun Afrin'de teröristlere karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'na katılacağını söyleyen anne Rukiye Çiftçi ve bazı kadınlar, program nedeniyle güvenlik tedbiri alan komanda ve askerlere sarılarak sevgi gösterisinde bulundu. Türk askerinin Afrin'den zaferle döneceğini söyleyen Rukiye Çiftçi yaptığı konuşmada, "Biz vatanımızdayız. Bizim kimsenin vatanında gözümüz yok. Bayrağımız inmesin, ezan dinmesin. Askerimiz hep güçlü kalsın. Allah askerimizden razı olsun. Allah onların yardımcısı olsun" diye konuştu.

YARDIMLAR DURMUYOR
Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan Mehmetçiklere yardımların arkası kesilmiyor. Osmaniye'deki yer fıstığı imalatçıları, askerlere 40 bin paket yer fıstığı ve kuru üzüm gönderdi. Vali Ömer Faruk Coşkun, gönüllerinin Afrin'e yönelik harekata katılan askerlerle olduğunu söyledi. Tarsus Belediyesi ile Solar Glass Oto Camları firması, Reyhanlı'da teröristlerin attığı havan mermisi ve roketlerle hasar gören bütün araç camlarını yenileyeceklerini bildirdi. Tarsus'tan Reyhanlı'ya giden heyet, araçlarda hasar tespiti yaptı. Heyette bulunan Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek, bundan sonra yaşanacak saldırılarda da zarar görecek araçların da camlarını onaracaklarını söyledi.

ASKERLERE YÖREYE ÖZGÜN ÇÖREK
Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şube Başkanlığınca Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla askerlere yöreye özgün çörek, fıstık ezmesi, samsa ve şeker sucuğu gönderildi. Paketlerin hazırlanmasına destekte bulunan MADO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdal Kanbur (solda), hazırlanan paketleri Şube Başkanı Gökhan Şahin'e teslim etti.
BİZE ULAŞIN