Sırrıberk ARSLAN: Allah ordumuzu muzaffer eylesin

Ay yıldızlı bayrak altında yaşayan millet olarak hiçbir zaman hiçbir komşumuzun toprağında gözümüz olmamıştır. Üstüne üstlük komşularımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını arzu etmişizdir. Bugün kahraman ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır" sözünden hareketle sınırlarımızın güvenliği için yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf edecek kararlılık ve güçtedir.
Mehmetçiğin hedefi komşumuzun toprağına ya da halkına karşı değildir. PKK/PYD/YPG/DAEŞ gibi terör unsurlarına karşı yapılan bir operasyondur. Devletimiz bölgede huzur ve güvenliği sağlayarak, ülkemiz sınırlarını tehdit eden bu çapulcu terör örgütlerini bertaraf etmek için bin yıllık komşuluk ve kardeşlik hukukumuzun gereği olarak bölgeyi terör örgütleri ve onların uzantılarından arındırmak için Türk Silahlı Kuvvetlerimize bu görevi vermiştir.
Biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz ve üzerinde çeşitli oyunlar oynanacak bir üçüncü dünya ülkesi değiliz. Kahraman ordumuz meşru müdafaa hakkı olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile tek hedefi bölgeyi kana bulayan, mazlumlara zulmeden eden ve ülkemizi tehdit eden terör örgütleri ve teröristleri yok etmektir. Ülkemize karşı birleşip sinsi plan yapanlar ve onların arkasındakiler, Allah'ın izni, milletinin desteği ve dualarıyla kısa zamanda bertaraf edilecektir.
Ülkemizin geleceği, şehitlerimizin akan kanlarının yerde kalmaması, mazlumların ve masumların umudu için yapılan bu operasyonda elbette şehitlerimiz, gazilerimiz olacaktır. Biz millet olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehitlerimizi kalbimize gömerken, onların arkalarında bize bıraktıklarını ve gazilerimizi baş tacı yapacağız.
Evvel Allah'ın izniyle Mehmetçik, o bölgede teröristlerin kökünü kurutacak. Güvenliğini sağlayıp, o toprakları huzur ve güven içinde yaşanabilir bir yurt haline getirdikten sonra çadır kentlerde, virane mekanlarda yaşamak zorunda kalan Suriyeli sığınmacıların anavatanlarına geri dönmesini sağlayacak.
Ordumuz bu harekâttan zaferle çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ellerimizi her daim semaya kaldırıp, "Allah'ım ordumuzu muzaffer eyle. Bu operasyondan başarı ile dönmesi sağla" diye dua eden milyonlar arasındaki yerimizi alıyoruz. Klavye kahramanlığı ile devletimize, hükümetimize, ordumuza dil uzatan soysuz köpekler, değil sizin gibi üç-beş çakal topunuz gelse boşuna. Bu milletin mayasında "Şehit olursam peygamberimize komşu olacağım" ruhu var. Bunu aklınızdan çıkarmayın.
Allah ordumuzu muzaffer eylesin.
BİZE ULAŞIN