Tüm dağcılar benim oğlum

Dağcı oğlu Hakan Coşkun’u kaybeden anne Hatice Coşkun, Pakistan’ın Nanga Parbat dağında mahsur kalan iki dağcının kurtarılması için başlatılan yardım kampanyasına destek oldu

Tüm dağcılar benim oğlum
Tek erkek evladını dağda kaybeden anne Hatice Coşkun, Pakistan'ın en yüksek, dünyanın ise en yüksek dokuzuncu zirvesi olan Nanga Parbat'da mahsur kalan Polonyalı iki dağcı Elisabeth Revol ve Tomek Mackiewicz'in kurtarılması için başlatılan yardım kampanyasına destek oldu. Anne Coşkun, "Polonya tırmanış ekibini kurtarmak için Nanga Parbat'a uçacak helikopterin ücretinin ödenmesi konusunda Pakistanlı yetkililer güvence istediğinden dolayı yaklaşık 50 bin Euro olan ücretin ödenmesi ve kurtarma operasyonun başlayabilmesi için yardım kampanyası başlatıldı. Bende bir evladını dağda kaybetmiş anne olarak bu yardım kampanyasına bağışta bulundum" dedi. Gözü yaşlı anne Coşkun, "O dağcıların ailelerinin yaşadığı duyguyu biliyorum. Tarifi olmayan bir duygudur. Dağda mahsur kalan sporcuları veya insanları duyduğum zaman aklıma hep oğlum geliyor. Bizler bu olayın en acı tarafını yaşadık. Başka aileler ve anneler bu acıyı yaşamasın. Kötü bir duygu. Onların dağda mahsur kaldığını duyunca kurtarma için başlatılan yardım kampanyasına destek olmak istedim. İmkanım el verse daha yüklü bir miktarda bağışta bulunurdum" diye konuştu.

DAĞLARLA SAVAŞ OLMAZ
"Benim bir oğlum vardı. Onu da dağlar aldı. Şimdi ise tüm dağçılar benim oğlum sayılır" diyen anne Hatice Coşkun, "Biricik evladını dağda kaybeden bir anne olarak dağcılara tavsiyem kimse kendisini riske atmasın. Tüm dağcılar benim oğlum. Bir oğlum vardı gitti. Şimdi bin tane oğlum var. Oğlumun cenazesinde onlar vefasını gösterdi. Şimdi ben de onların annesi olarak zor günlerinde yanlarında olmak istedim. Kimse kendisini riske atmasın dağlarla savaş olmaz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN