Suriyeli küçük annenin hayatından dram çıktı

Abisinin cenazesini almaya gittikleri Bursa’da tecavüze uğrayan zihinsel engelli 15 yaşındaki küçük kızın dünyaya getirdiği bebek yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Suriyeli küçük annenin hayatından dram çıktı
Suriye'deki iç savaşta atılan bombalar nedeniyle akıl sağlığını kaybeden 15 yaşındaki M.Ş., 4 yıl önce ailesiyle birlikte ülkelerini terk edip, Türkiye'ye sığınarak Adana'da yeni bir yaşama başladı. Ailenin en büyük çocuğu, Bursa'da bir trafik kazasında hayatını kaybetti. M.Ş., cenazeyi almak için ailesiyle gittiği Bursa'da tecavüze uğradı. Zihinsel engelli olan 'çocuk anne', 8 Ocak'ta bir erkek bebeği doğurdu. M. Ş.'nin doğurduğu bebek, doğumundan 19 gün sonra kapısı dahi olmayan evde ölü bulundu. Olay, merkez ilçe Yüreğir'e bağlı 19 Mayıs Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; 15 yaşındaki M.Ş., Suriye'de yaşanan iç savaşta ardı ardına atılan bombalar nedeniyle akıl sağlığını kaybetti. Genç kız, 4 yıl önce ailesiyle birlikte Suriye'den kaçıp, Türkiye'ye sığındı ve sonrasında da Adana'da ailesiyle birlikte yaşamaya başladı.

BURSA'DA TECAVÜZE UĞRADI
Nijmeh ve Fevvaz Ş., çiftinin,en büyük çocukları olan Abdullah Şıkhani Bursa'da bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Acılı aile, cenazeyi teslim almak için engelli kızlarını da yanlarına alarak Bursa'ya gitti. Aile, cenaze işlemleriyle uğraşırken, kızları M.Ş.'yi bir yakınlarının yanına bıraktı. Aile geri döndüğünde M.Ş.'nin tecavüze uğradığını anlayınca durumu polise bildirdi. Ölen oğullarının acısı ile yüreği yanan aile, kızlarının tecavüze uğramasıyla adeta yıkıldı.

HAMİLE OLDUĞU ANLAŞILDI
Hamile kalan M.Ş., 8 Ocak'ta bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Çocuk anne, engelli olduğu için bebeğe annesi bakmaya başladı. Pencere ve kapısı olmayan, tek gözlü barakada yaşayan ailenin yeni doğan bebeği aniden yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, bebeğin öldüğünü belirledi. Aile, bir kez daha sarsılırken, olayla ilgili olarak da soruşturma başlatıldı. Polis, bebeğin ölümünü şüpheli buldu. 19 günlük bebeğin cenazesi kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Bu arada Bursa'daki tecavüz olayıyla ilgili olarak gözaltına alınıp serbest bırakılan şahıstan alınan dokuların da bebekle karşılaştırılacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN