Adana’da mevsim

Güneyin sıcak kenti Adana’da bir günde iki mevsim birden yaşandı. Yüksek kesimlerdeki ilçeler karla boğuşurken, kent merkezinde güneşli havayı görenler piknik alanına akın etti

Adana’da mevsim
Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürüyor. Güneyin sıcak kenti Adana'da da iki mevsim birden yaşandı. Yüksek kesimlerdeki ilçelerde yoğun kar yağışı yüzünden yaşam olumsuz etkilenirken, kent merkezinde yazdan kalma bir gün vardı. Hava sıcaklığının 18-20 dereceyi bulduğu Adana'da güneşli havayı gören Adanalılar, piknik alanlarını doldurdu.

Adana kent merkezinde güneşli hava insanın içini ısıtırken, Pozantı, Tufanbeyli, Aladağ, Feke ve Saimbeyli ilçelerinde ise kar yolları kapatmış durumda. Karayolları ve belediye ekipleri kapanan yolları açmak için büyük uğraş verirken, soğuk ve dondurucu hava nedeniyle evden dışarı çıkamayan vatandaşların ise en büyük eğlencesi sobada kestane pişirmek oluyor.

Piknik alanını dolduran Adanalılardan kimi çayını, kahvesini yudumladı. Kimi de balık tutarak güneşli havanın tadını çıkardı. Çocuklar ise güzel havanın keyfini oyun oynayarak çıkartmaya çalıştı.

EVE KAPANIP KALDIK
Uzun zamandan beri sürekli yağış alan Adana'da güneşli havanın tadını çıkardıklarını söyleyen Adanalılar, "Günlerdir evden dışarı çıkamıyorduk. Ancak gördüğünüz gibi masmavi bir gökyüzü ve içimizi ısıtan güneş var. Hava sıcaklığı 20 dereceyi aşıyor. Böyle bir günü fırsat bilerek kendimizi piknik alanlarına, parklara attık. Güneş batıncaya kadar keyif yapacağız" dedi.

DUMANLAR YÜKSELDİ
Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar okulların tatil olmasından yararlanarak ailece piknik alanlarına akın etti. Atatürk Parkı, Adnan Menderes, Dilberler Sekisi ve Merkez Park güneşin tadını çıkarmak isteyen Adanalılarla dolup taştı. Mangallar yakıldı, tavuklar, etler, sucuklar pişti. Piknik alanlarını mangallardan çıkan dumanlar kapladı.
BİZE ULAŞIN