Babaannesinin çığlığı minik Adem’i kurtardı

Küçük Adem havale geçiriyordu. Yaşlı babaannesi yardım istedi. Belediye görevlisi Serkan Yılmaz, çocuğu hastaneye yetiştirdi

Babaannesinin çığlığı minik Adem’i kurtardı
Mersin'de evde fenalaşan torunu 2 yaşındaki Adem Berat Şüt'u kucağına alıp dışarı çıkarak yardım isteyen babaanne Mesude Şüt'ün yardım çığlığını duyan, Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanı Serkan Yılmaz, çocuğu aracıyla hastaneye götürdü. Havale geçirdiği belirlenen minik Adem ölümden döndü. Hüsamettin ve Esma Şüt çifti de oğulları Adem Berat'ın hayatını kurtardığı için Serkan Yılmaz'a teşekkür etti.

HAVALE GEÇİRDİ
Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaşayan Mesude Şüt, evde otururken, eczaneye giden gelininin kendisine bıraktığı torununun nefes almakta güçlük çektiğini fark etti. Paniğe kapılan Şüt, torununu kucağına alıp, yardım çağrısı yaptı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ilaçlama ekibinde görev yapan Serkan Yılmaz, mahallede ilaçlama yaparken Mesude Şüt'ün çığlıklarını duydu. Eve giden Yılmaz, baygın haldeki minik Adem Berat'ı belediyenin aracıyla Tarsus Devlet Hastanesi'nin acil servisine götürdü. Havale geçirdiği belirlenen Adem Berat, doktorların ilk müdahalesinin ardından tedaviye alındı. Torunun aniden fenalaştığını fark edince ne yapacağını şaşırdığını belirten babaanne Mesude Şüt, "Annesi iğne almaya gidince torunuma ben bakıyordum. Birdenbire fenalaştı. Bağırarak yardım istedim. İmdadımıza Serkan kardeşimiz yetişti. Belediyenin aracıyla hemen hastaneye götürdü. Torunumun hayatını kurtardı. Bu iyiliğini hiç unutamam. Allah ondan bir kere razı olsun" dedi.

İNSANLIK GÖREVİ
Olay sırasında ilaçlama yaptığını ve çığlık seslerini duyunca yardım etmek için koştuğunu ifade eden belediye görevlisi Serkan Yılmaz ise "Kucağında çocukla bir kadının feryadını duyunca yanına gittik. Çocuk havale geçiriyormuş. Doktorlar 'Ölmek üzereymiş' dediler. Çocuğun durumu iyi olduğundan emin olduktan sonra işimizin başına döndük" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN