Kadın kenti Gaziantep

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te belediyecilik hizmetlerini yaparken bir anne gözü ile baktıklarını belirtti

Kadın kenti Gaziantep
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sosyal belediyecilik anlayışında kadını merkeze aldıklarını belirterek, kadınların yaşam kalitesine, bakışına ve ihtiyaçlarına göre şehri tasarladıklarını kaydetti. Kent nüfusunun yarısını oluşturan kadınlara yaklaşımıyla farkındalık oluşturan Büyükşehir, onların hayatını kolaylaştırıcı projelerle dikkati çekti. Kadınlar için hazırlanan bir çok proje, Türkiye modeli oldu. Büyükşehir, kadınların sağlığından, eğitimine, istihdamından sosyal hayatını şekillenmeye kadar her alana dokundu.

KADIN BAŞKAN OLARAK
Gaziantep'in kadın kenti olma yolunda ciddi adımlar attığını bildiren Başkan Şahin, dünyanın, ülkelerin ve şehirlerin nüfusunun yarısını kadınların oluşturduğunu söyledi. Kadınların yaşam kalitesine, bakışına ve ihtiyaçlarına göre şehri tasarladıklarını aktaran Başkan Şahin, "Bir kadın başkan olarak kadına, kadının yaşamına dair eğitiminden, sağlığına ve istihdamına kadar onun annelik sıfatıyla çocukların kreş ihtiyaçlarına yönelik çok önemli çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

KALİFİKASYONU YÜKSEK
"Sosyal belediyecilikte kadını merkeze alıyoruz" diyen Şahin, şunları kaydetti: "Kadın hem istihdamın içerisinde hem de anne olarak çocuğuna bakmak durumunda kalıyor. 'Hoş Geldin Bebek Projesi'yle bebeklerin büyüme sürecinde annelere yardımcı oluyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN