Hepimiz onların evladı gibiydik

Adana’da soba zehirlenmesi sonucu yaşamını yitiren Mehmet Erdoğan toprağa verildi. Eşinin hayatta kalması için dua eden komşuları, “Çok iyi insanlardı. Hepimiz onların evladı gibiydik” dedi

Hepimiz onların evladı gibiydik
Adana'da önceki gün soba zehirlenmesi sonucu yaşamını yitiren 89 yaşındaki Mehmet Erdoğan toprağa verilirken, ağır yaralanan eşi Fatma Erdoğan'ın (80) hastanede yaşam mücadelesi sürüyor. . Kapıyı kırarak içeri giren Cumali Kalay (49), "Fatma teyze kalbinden rahatsızdı. Sabah hastaneye gideceklerdi. Mehmet amcanın kardeşi Ali Erdoğan eve geldi kapıyı kimse açmayınca benden yardım istedi. Kırıp içeri girdik. Ağzından köpük gelen Fatma teyzeyi görünce hemen 112'yi aradım. Ancak Mehmet amcanın vücudunu soğuktu ve ölmüştü. Keşke ikisini de kurtarabilseydim" dedi.

HASTANEYE GİDECEKLERDİ
Olay merkez Yüreğir İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi 4220 Sokak'ta meydana geldi. 50 yıllık evli olan Fatma-Mehmet Erdoğan çifti gece yataklarına uzandılar. Hava çok soğuktu. Mehmet Erdoğan daha iyi ısıtsın diye sobadaki kömür dolu kovayı dışarı çıkardı. Yer yatağında yatan Mehmet Erdoğan bir süre sonra uykuya daldı. Kovadan sızan karbonmonoksit gazının ölüm habercisi olduğunu bilmiyordu. Oysa kalbinden rahatsız olan eşini sabah erkenden hastaneye götürecekti. Kardeşi Ali Erdoğan ile de sözleşmişler sabah erken yola koyulacaklardı.

KAPIYI KIRARAK GİRDİ
Sabah olmuştu. Ali Erdoğan hastaneye gidecek olan ağabeyi ile yengesini aradı ama telefona cevap veren olmadı. Doğru eve gitti. Kapıyı çaldı yine açan olmadı. Telaşlanmıştı. Komşudan yardım istedi. Cumali Kalay kapıyı omuzladı ve kırdı. İçeri girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştılar. Mehmet Erdoğan yerdeki yatağında cansız yatıyordu. Fatma teyzenin ise ağzından köpükler geliyordu. Hemen ambulansa haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri yaşlı kadını hastaneye sevk ettiler. Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırılan yaşlı kadın yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

TOPRAĞA VERİLDİ
Çocukları olmayan yaşlı çiftin komşuları olaydan büyük üzüntü yaşadı. Polis yaptığı ilk incelemede yaşlı adamın soba kovasını odada bıraktığı ve çiftin bu yüzden zehirlendiği tespit etti. Mehmet Erdoğan gözyaşları içinde Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. Erdoğan çiftinin çok iyi insanlar olduğunu söyleyen Cumali Kalay, "Kapıyı kırıp içeri girdiğimde Mehmet amcanın vücudu buz gibiydi. Öldüğünü anlayınca ağzından köpük gelen Fatma teyzeyi ters çevirdim. Kusmaya başladı. Bu arada ambulansa haber verdim. Hepimiz onların evladı gibiydik. Çok iyi insanlardı. Çok severdik. Mehmet amcanın ölümüne çok üzüldük. İnşallah Fatma teyze kurtulur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN