Türkiye teyzeden Mehmetçik selamı

Mersin’de ismiyle dikkatleri üzerine çeken Türkiye Demiray, Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiğe asker selamı gönderdi

Türkiye teyzeden Mehmetçik selamı
Mersin'de yaşayan 79 yaşındaki Türkiye Demiray, sınır güvenliğimizi korumak ve bölgeyi teröristlerden arındırmak için mücadele eden kahraman Türk askerlerine dualarıyla destek oluyor. Ailesindeki vatan sevgisinin ismine yansıdığını belirten Türkiye Demiray, "Verilecek bir canım var, onu da vatanım için seve seve veririm. Gerekirse gider Mehmetçiklerimle birlikte savaşırım" dedi.

"HERGÜN DUA EDİYORUM"
Zeytin Dalı Harekâtı başladığı günden beri sürekli gelişmeleri takip eden ve televizyonun başından ayrılmayan Türkiye Demiray, "Afrin'de ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, terör yuvalarını yerle bir eden Mehmetçiklerimize duamı eksik etmiyorum. Hepsi bir ana kuzusu. Ama teröristlerin korkulu rüyası. Allah onlara yardım etsin, mücadeleden zaferle çıksın" diye konuştu. Demiray ailesi olarak vatan sevgisiyle yanıp tutuştuklarını kaydeden Türkiye teyze, "Babam Kurtuluş Savaşı dahil birçok savaşa katıldı. Ölmeden önce bize bu ülkenin ne zorluklarla kurtulduğunu anlatır dururdu. Hatta 'Vatan kurtulursa yavrumun adını Türkiye koyacağım' demiş. Hep birlikte savaşarak alınan bu topraklara kimse göz dikmesin. Karşısında 80 milyonu bulur" şeklinde konuştu. Söz konusu vatan olunca akan suların duracağını söyleyen Türkiye teyze, "Şu anda sınırımızda bizi tehdit eden birçok terör grubu var. Kahraman askerlerimiz onları temizliyor. Her gün televizyondan gelişmeleri takip ediyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN