Altı ayrı tarih üstü ayrı tarih

Kentte tarihi ve kültürel değerleri ortaya çıkararak turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Necati Okay, tarihi konakları restore etmekle yaptıklarını söyledi

Altı ayrı tarih üstü ayrı tarih
Dulkadiroğlu Belediyesi'nin tarihi konak iyileştirme projelerinden ikincisi olan Üdürgücü konağında devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Necati Okay, "Yaz başında yapımını tamamlamayı planladığımız Üdürgücü konağımızın altı ayrı, üstü ayrı bir tarihi öneme sahip" dedi. Kentte tarihi ve kültürel değerleri ortaya çıkararak turizm potansiyelini artırmayı hedeflediklerini anlatan Başkan Okay, tarihi konakları restore etmekle yaptıklarını söyledi. Üdürgücü konağında devam eden restorasyon çalışmalarını inceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, çalışmaların büyük bir özveriyle devam ettiğini kaydetti. Konağın tarihi değerinin yanı sıra bahçesinde önemli bir keşfe imza atıldığını anlatan Başkan Okay, yapılan çalışmalarda Genç Roma dönemine ait mezarlık bulunduğunu aktardı. Adeta üstü ayrı, altı ayrı tarih olan bu güzel mekanın yaz başında restore edilerek hizmete açılacağını söyleyen Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

KONAKLAR ÇOK ÖNEMLİ
"Üdürgücü konağımızın restorasyonu büyük bir hızla devam ediyor. İnşallah yaz başında burayı bitirmiş olacağız. Bu konağımız içerisinde bulduğumuz Genç Roma mezarlığı ile ilgili de çalışma yapıyoruz. Müzemiz ile ortak hareket ettiğimiz bu konuda ilçemizin tarihi önemine değer katacak bir çalışmaya imza atacağız. Ben Kahramanmaraş'ın istikbalinin turizm de olduğunu düşünüyorum. Turizm potansiyelinin en yüksek değerlerinin de Dulkadiroğlu'nda olduğunu biliyorum. Konakların restore edilerek turizme kazandırılması son derece önemlidir"
BİZE ULAŞIN