Hakkı’nın yüzüne 164 bin lira gerek

Mersin’de 8 yıl önce yüzü yanan 11 yaşındaki Hakkı Seyfettin Kılıç’ın, tedavi olması için 164 bin liraya ihtiyaç var. Hakkı, aynaya rahatça bakacağı günlerin hayalini kuruyor

Hakkı’nın yüzüne 164 bin lira gerek
Mersin'de yaşayan ve 9 yıl önce evlerinde çıkan soba yangını yüzünden yüzü birinci derecede yanan 11 yaşındaki Hakkı Seyfettin Kılıç'ın sağlıklı günlerine dönmesi için 164 bin liraya ihtiyacı var. Annesinin evi terk etmesi, babasının da o tarihlerde cezaevine girmesi yüzünden tedavisi zamanında yapılamayan Hakkı şimdi yardımseverlerin desteği ile tedavi olup arkadaşları ile oynamayı istiyor.

ÜÇ KEZ AMELİYAT OLACAK
Küçük Hakkı'nın durumu SABAH Güney'de haber olunca Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü devreye girdi ve küçük çocuğun tedavisi için Muğla'nın Bodrum ilçesinde görev yapan ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Mehmet Mutaf'la iletişime geçildi. Yol masrafları ve 2 bin lira harçlık verilen Hakkı babası ile birlikte Bodrum'a giderek muayene oldu. Doktor Mutaf, yanık yüzün eski haline dönmesi için üç kez ameliyat edilmesi gerektiğini bunun da 164 bin liraya mal olacağını söyledi.

"ESKİSİNDEN İYİ OLACAK"
Bodrum'da özel bir hastanede görev yapan Dr. Mehmet Mutaf'ın yanına umutlu gittiklerini belirten baba Cihan Kılıç, "Doktorumuz, tedavinin mümkün olduğunu ve 3 seansta tamamlanacağını söyledi. Tedavi bitiminde Hakkı'nın yüzünün eskisinden de iyi olacağını belirtti. Yaklaşık 3 ay sürecek olan tedavinin toplam maliyeti 164 bin lira tutuyor. Benim bu parayı bulmam mümkün değil. Kağıt toplayarak karnımızı doyuruyoruz. Yine de gece gündüz demiyor para biriktiriyorum" diye konuştu.

"BİRİSİ YARDIM ETMELİ"
Oğluna yüzde 70 rapor alarak engelli olduğunu belgelediğini ve Valiliğin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan üç ayda bir maaş bağlandığını söyleyen Cihan Kılıç, "Bu para ile geçimimizi sağlıyoruz. Kağıt toplayarak kazandığım parayı da biriktiriyorum. Ama 164 bin lira parayı toplamam için yıllarca çalışmam gerek. Bir yardımseverin bize destek olmasını bekliyoruz" diye konuştu.

KİMSE BENDEN KORKMASIN
Tedavi olup iyileşeceğine inandığını kaydeden Hakkı ise şunları söyledi: "Haberler çıktıktan sonra her şey çok güzel oldu. Tedavimin olabileceğini hatta yüzümün eskisinden güzel olacağını öğrendim. Evimizde bir şey yoktu ama şimdi her şeyimiz var. Tek kalan şey tedavim. Onun içinde birinin bana yardım edeceğini düşünüyorum. Artık kimsenin benden korkmasını, beni dışlamasını istemiyorum."
BİZE ULAŞIN