Başımıza yıkılacak

Adana’da Havuzlubahçe mahallesinde harabe bina adeta faciaya davetiye çıkarıyor. Zabıta ekiplerince çevresine sadece emniyet şeridi çekilen metruk bina korku salıyor

Başımıza yıkılacak
Adana'nın merkez Seyhan İlçesi Havuzlubahçe Mahallesi 15054 Sokak'ta oturan vatandaşlar, ev sahipleri tarafından terkedilmiş harabe binanın başlarına yıkılmasının korkusunu yaşıyor. Ne Büyükşehir; ne de Seyhan Belediyesi'nin sorunlarıyla ilgilenmediğini iddia eden mahalle sakinleri, "Zabıta ekipleri 2 gün önce gelip baktı, emniyet şeridi çekti gitti. Bina başımıza yıkılacak diye geceleri uyuyamıyoruz. Çocuklar sokakta oyun oynamaya çekiniyor" dedi.

"ŞERİT Mİ TUTACAK"
Harabe binanın 3 katlı evinin üzerine yıkılmasının an meselesi olduğunu söyleyen Nevin Tekyıldız ise, "Bu bina her an yıkılacak diye ne gecemiz ne gündüzümüz kaldı. Uykumuzun arasında üzerimize yıkılır diye nöbetleşe uyku uyuyoruz. Durumu belediyeye bildirdik. Zabıta ekipleri geldi, baktı, naylon bir şerit çekip gitti. Sanki bu şerit evi yıkılmaktan kurtaracak. Bu binanın bir an önce yıkılmasını istiyoruz. Belediye yıksın, yıkım masraflarını da sahiplerinden tahsil etsin" şeklinde konuştu.

"HER GÜN KAYIYOR"
Yurtdışında yaşayan ve bir süre önce yaşamını yitiren Hasan Sirkeci'ye ait olan terk edilmiş binaya mirasçıların da sahip çıkmadığını söyleyen Ali Dikmen, "Temeli bile yok. Bina her geçen gün kayıyor. Belediye yetkililerine kaç kez başvurduk ama sonuç alamadık. Bu bina yüzünden gerçekten kabus dolu günler yaşıyoruz. Çocuklarımızı sokağa çıkarmaya korkuyoruz. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Evin sahiplerine ulaşamıyoruz. Kendimiz yıksak suç olur" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN