HKÜ öğrencileri 7 oyun geliştirdi

Global Game Jam (GGJ) etkinliğinde, “Transmission” (İletim) olarak açıklanan etkinlik konusu ile HKÜ büyük bir başarıya imza atarak yedi oyun geliştirmeyi başardı

HKÜ öğrencileri 7 oyun geliştirdi
Oyun geliştiricilerinin bir arada 48 saat boyunca uyumadan, dünya ile aynı anda başlayarak oyun geliştirdikleri "Global Game Jam" (GGJ) etkinliğinde, Hasan Kalyoncu Üniversitesinden (HKÜ) yedi oyun geliştirildi. Güneydoğu Bölgesinde ve Gaziantep'te ilk defa HKÜ öncülüğünde gerçekleşen Global Game Jam (GGJ) etkinliğinde, "Transmission" (İletim) olarak açıklanan etkinlik konusu ile HKÜ büyük bir başarıya imza atarak yedi oyun geliştirmeyi başardı.

BİRİNCİ OLDU
Etkinlik sonunda ortaya çıkan oyunlar HKÜ Akademisyenleri ve sektördeki deneyimli kişilerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucu "Story of Blind Matisse" hem hikayesi hem 3D modellemesi hem de sosyal bir proje olmasından ötürü jüri tarafından birinci olmaya layık görüldü. HKÜ ile beraber birçok üniversiteden katılan akademisyen ve öğrenciler, Xloop Oyun ve Tarboosh Oyun firmalarından profesyonel oyun geliştiricilerin bir araya geldiği organizasyonda HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, oyuncuları ziyaret edip oyunlar hakkında bilgi aldı.
BİZE ULAŞIN