Müşteri kılığına girdi kaçak aracı yakaladı

Müşteri kılığına girdi kaçak aracı yakaladı
Adana'da polisi, Bulgaristan'dan yaklaşık 1.5 yıl önce Türkiye'ye giriş yapan ve ülkede kalma süresini ihlal ettiği gerekçesiyle 'gümrük kaçağı' olarak aranan lüks bir otomobilin internet üzerine satışa çıkartıldığını tespit edince harekete geçti. İlanda verilen telefon numarasını arayan ekipler, kendine müşteri süsü verip Ahmet Okan S. ile bağlantıya geçerek zanlıyı kıskıvrak yakaladı. Araca el konulurken, şüpheliye de para cezası uygulandı.

MERCEK ALTINDA
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, internet üzerinden satışa çıkartılan lüks otomobilleri mercek altına aldı. Ekipler, internet sitesinde satışa çıkartılan araçlarla ilgili ilanları tek tek incelemeye başladı. Bulgaristan plakalı lüks bir otomobil, polisin dikkatini çekince söz konusu ilan üzerinde ekipler yoğunlaştı.

MÜŞTERİ SÜSÜ VERDİ
2005 model otomobilde takılı olan; 'PB8607CB' harf ve rakamlardan oluşan plaka sorgulandığında da söz konusu otomobilin, 30 Mayıs 2016 tarihinde Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yaptığını, ancak ülkede kalış süresini ihlal ettiği, bu nedenle de 'gümrük kaçağı' olduğu halde satılmak istendiğini belirledi. Polis, kendisine müşteri süsü verip, Ahmet Okan S. ile telefonla bağlantıya geçti. Aracı çok beğendiğini ve satın almak istediğini dile getiren oto hırsızlık dedektifleri, Ahmet Okan S. ile merkez ilçe Seyhan'a bağlı Atatürk Caddesi'nde görüşme kararı aldı. Zanlı, buluşma noktasına geldiğinde de ekipler, polis kimliğini gösterip şüpheliyi gözaltına alırken, lüks otomobile de el koydu. Ahmet Okan S.'ye emniyetteki işlemlerinin ardından idari para cezası uygulandı.
BİZE ULAŞIN