Çelikcan: Yüreğir’in röntgeni çekildi

Yüreğir’de Kent Bilgi Sistemi aracılığıyla tüm işlerin kolaylaşacağını söyleyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “İşler hız kazanacak, vatandaş beklemeyecek, daha çok gelir olacak” dedi

Çelikcan: Yüreğir’in röntgeni çekildi
Adana'da Yüreğir Belediyesi işlerin daha düzenli yapılması, sözel, sayısal ve mekansal her türlü bilginin toplanıp bir veri tabanı içerisinde oluşturulması, analiz edilmesi amacıyla kent bilgi sistemi saha çalışmasını tamamladı. Yüreğir'e bağlı 106 mahallenin tamamında çalışmaların tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Yüreğir'in röntgeni çekildi" dedi. Kent bilgi sistemiyle belediye bünyesinde yürütülen tüm hizmetlerin tek bir bilgisayar ağında, ortak bir veritabanı ile tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde hazırlandığını belirten Belediye Başkanı Çelikcan, "Sistemin hayata geçirilmesiyle işler daha hızlı yürüyecek, vatandaşlar kendisi ile ilgili işleri bulundukları yerden internete girerek kolayca halledebileceklerdir. Belediye içerisindeki yazışmalar elektronik ortamda düzenlenerek kağıt tasarrufu sağlanacak ve işler daha hızlı yapılacaktır" dedi.

İŞLEMLER HIZLI OLACAK
Kent Bilgi sisteminin hayata geçmesiyle her şeyin dijital ortamda toplanacağını belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Yüreğir'de bulunan bütün konut, işyeri, cadde ve sokaklar, arsa, arazi, yol, meydan ve resmi kurumlar sisteme yüklenecek. Ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçilecek. Kayıt altında olmayan yerler kayıt altına alınacağı için belediyemizin de ciddi bir gelir artışı olacak'' şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN