Erdemli’de Kuvay-ı Milliye ruhu yaşıyor

Arslanköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kutlamalarına katılanlar, “Ordumuza destek için Afrin’de savaşmaya hazırız” mesajı verdi

Erdemli’de Kuvay-ı Milliye ruhu yaşıyor
Mersin'e bağlı Arslanköy'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı Erdemli ilçesine bağlı Güzeloluk ve Sorgun mahallelerinde düzenlenen temsili törenle kutlandı. Müfrezelerin Arslanköy'e yürüyüşleri temsili olarak gerçekleştirildi. 98 yıl önceki aynı ruhu ve inancı taşıdıklarını belirten köylüler, "Ordumuza destek için Afrin'e gidip savaşmaya hazırız" dediler. Erdemli Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen törende iki köy arasında sancak devir teslimi gerçekleştirildi. O dönemde kurtuluşa katılan müfreze askerleri temsili zafer atışı yaptı, davul zurna eşliğinde halay çekip oynadılar. Mersin Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi 'Kurtuluşa Giden Yol' isimli kısa tiyatro gösterisi sundu.

HUZUR VE SÜKUT
Türk milletinin hiçbir zaman zulüm ve esaret altında yaşamayı kabul etmediğini gittiği her yere huzur ve sükûnu götürdüğünü söyleyen Erdemli Kaymakamı Avni Kula, "Bizi bu vatandan atmak için bin yıldır uğraşıyorlar. Bunun için de başta ekonomik, siyasi ve kültürel anlamda bedeller ödetiyorlar. Varımızı yoğumuzu ortaya koyarak aziz vatanı hep koruduk, koruyacağız" dedi.

ORDUYA DESTEK
Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Atalarımızdan aldığımız topraklarımızı, kanımızın son damlasına kadar koruyacağız. 98 yıl önce Güzeloluk'tan Sorgun'a, oradan Arslanköy'e desteğe giden milletimiz bugün de Afrin'e giderek kahraman ordumuza desteğini sunmuştur. Arslanköy'ün kurtuluşuna destek olan Güzeloluk ve Sorgun müfrezelerinden Allah razı olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN