Prof. Dr. Azmi Yalçın’dan öğrencilere iyimser öğütler

Adana Final Okulları, öğrencilerini alanında uzman ve tecrübeli isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Prof. Dr. Azmi Yalçın, öğrencilere pozitif psikolojinin önemini anlattı

Prof. Dr. Azmi Yalçın’dan öğrencilere iyimser öğütler
Adana Final Okulları klasiği olan "Tecrübeden Öğreniyoruz" söyleşisinde öğrenciler, Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi - Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Azmi Yalçın ile buluştu. Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan ve okul yöneticilerinin de katıldığı söyleşide Yalçın, sıcak ve samimi tavırlarıyla öğrencilere, "Pozitif Psikoloji ve Mutluluk" üzerine yapmış olduğu çalışmalarını ve tecrübelerini aktardı.

ZEVK VE HAZ DENGESİ
Dünya çapında mutluluk üzerine yapılan araştırmalardan örnekler veren Yalçın, "Koşulları, değiştirebileceklerimiz ve değiştiremeyeceklerimiz anlamında iyi değerlendirmemiz gerek. Bu anlamda "Geçmiş – Şimdi - Gelecek" zamanlamasında; geçmişimizde yaşadıklarımıza minnettar olup bağışlayabilmeyi, şimdide kalıp zevk ve haz dengesini iyi kurabilmeyi ve gelecek konusunda her zaman iyimser ve umut dolu olmayı başarabilmeliyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN