Türk Dünyasına Hizmet Ödülü Ünüvar’a verildi

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Prof Dr. Necdet Ünüvar, “Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını hep daha yukarı taşımak istiyoruz” diye konuştu

Türk Dünyasına Hizmet Ödülü Ünüvar’a verildi

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, başta Türkiye- Azerbaycan ilişkilerine sunduğu katkılar olmak üzere Türk dünyasına hizmetlerinden ötürü ödüle layık görüldü. Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından Ankara'da düzenlenen "Avrasya Hizmet Ödülleri" töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, siyaset dünyasının tanınmış isimleri ile çok sayıda diplomat ve yabancı devlet adamının katılımıyla gerçekleştirildi.

BAYRAKLAR YUKARIYA
Gecede, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar da Türkiye-Azerbaycan ilişkileri başta olmak üzere Türk dünyasına hizmetlerinden dolayı ödüllendirildi. Ünüvar ödülünü, Makedonya Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil'in elinden aldı. Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ünüvar, "Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını hep daha yukarı taşımak istiyoruz. Bunu kendimize şiar edindik. İşte bu ödülün gerekçesi Türkiye ve Azerbaycan'a, Türk dünyasına hizmet etmek bizim için en onurlu görevdir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN