Hocalı katliamını unutturmayacağız

Hocalı katliamının 26’ncı yıldönümü Çağ Üniversitesi’nde çeşitli etkinliklerle anıldı. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, “İnsanlığa ve barışa karşı işlenen bu vahşeti unutturmayacağız” dedi

Hocalı katliamını unutturmayacağız
Bilime verdiği önem kadar özel günleri de unutmayarak bu alanda sürekli etkinlikler düzenleyen Çağ Üniversitesi, Hocalı katliamının yıldönümünde 'Acının Adı Karabağ' başlıklı bir konferans düzenledi. Üniversite öğrencilerini bilgilendirme amacıyla düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esat Arslan ile Yrd. Doç. Dr. Hakkı Çiftçi katıldı. Öğrenciler bu önemli konferansı büyük ilgiyle izledi.

'YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ'
Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, global kaliteyi hedefleyen bir üniversite olduklarını belirterek, ulusal ve uluslararası alanlarda yaptıkları akademik çalışmalarla toplumu aydınlatmaya çalıştıklarını söyledi. "Hocalı katliamının acısını 26 yıldır yüreğimizde hissediyoruz" diyen Bayboğan, "Dünya tarihinde eşi görülmemiş bu vahşeti bir kez daha kınıyoruz. İnsanlığa ve barışa karşı işlenen bu soykırımı unutturmamak için çabalıyoruz" dedi.

DUALAR MEHMETÇİKLERE
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nın başarıya ulaşmasını belirten Lütfi Bayboğan, "Çağ Üniversitesi olarak her zaman kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız. Onların bu onurlu ve kutsal savaşında başarılı olması için yüreğimizden dua ediyoruz. Türkiye'nin bu savaştan zaferle dönmesi için 80 milyon yürek Mehmetçiklerimiz için çarpmakta, eller duaya Mehmetçik için kalkmaktadır. Biz Çağ Üniversitesi olarak ülkemizin haklılığını ve gücünü katıldığımız tüm bilimsel toplantılarda savunacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN