Öğrencilerin kermesinden Mehmetçiğe yiyecek

Adıyaman Üniversitesi İktisadi Düşünce Topluluğu ve Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelir ile Mehmetçiğe gıda paketi gönderildi.

Öğrencilerin kermesinden Mehmetçiğe yiyecek

Üniversite öğrencilerinin düzenlediği ve 3 gün süren kermesten yaklaşık 5 bin TL gelir elde edildi. Elde edilen gelir ile Afrin'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatında görev yapan askerlere üzüm, ceviz, fındık ve bademden oluşan kuru gıda paketi gönderildi.

Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu (ÜNİAK) Başkanı Ahmet Doğan, "Milli bilincin ve Mehmetçiğimize manevi desteğimizin nişanesi olarak çam sakızı çoban armağanı, üniversitemizde kermes düzenledik. Askerlerimize ulaştırmak üzere yöresel ürünler aldık ve bugün özellikle üniversiteli arkadaşlarımızın ve tüm Adıyaman'ın manevi desteklerinin nişanesi olarak aldığımız ürünlerle birlikte, sınır ilçelerimizden biri olan Hatay'ın Hassa ilçesine doğru yola çıkıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hiçbir yardıma ihtiyacı olmadığını, devletimiz tarafından her ihtiyacının fazlasıyla karşılandığını biliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Cumhuriyet tarihinin her bakımdan en donanımlı ordusu olduğunun bilincindeyiz. Milli irademizin ve manevi desteğimizin bir nişanesi olarak, yüreği güzel öğrenci arkadaşlarımızla böyle bir şey düşündük. Ordumuzun ihtiyacı olsa ve yardım tekliflerini geri çevirmemiş olsaydık elbette ki bir hayli yüklü meblağlarla ve Adıyaman nüfusunun tamamına yakınıyla oralara gider gerekeni yapar" dedi.

BİZE ULAŞIN