Akdeniz Bisiklet Turu sona erdi

Hatay, Adana ve Mersin illerini kapsayan, 11 ülkeden 118 bisikletçinin katıldığı organizasyonda Onur Balkan genel klasmanda birinciliği elde etti

Akdeniz Bisiklet Turu sona erdi
Hatay, Adana ve Mersin illerini kapsayan Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu'nda Torku Şekerspor'dan Onur Balkan, genel klasmanda birinciliği elde etti. Kalkınma Bakanlığı, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ekonomi Platformu ile Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu, Mersin etabıyla sona erdi.

118 SPORCU KATILDI
Merkez Yenişehir ilçesindeki Özgecan Aslan Meydanı'ndan başlayan etaba, 11 ülkeden 18 takım ve 118 sporcu katıldı. Bisikletçiler, kent merkezi ve Erdemli ilçesini kapsayan 115 kilometrelik parkurda pedal çevirdi. Başlangıç noktasında son bulan etabın birincisi Torku Şekerspor'dan Onur Balkan, ikincisi aynı takımdan Batuhan Özgür, üçüncüsü de Rus sporcu Maksim Sukhov oldu. Onur Balkan, 10.07.36'lık derecesiyle genel klasmanda da birinciliğe ulaşarak "Turuncu" mayoyu almaya hak kazandı. Batuhan Özgür ise sprint klasmanında 'Yeşil' mayonun sahibi oldu. Tırmanış klasmanında da Eritel takımından Eritreli sporcu Hanibal Tesfay 'Kırmızı' mayoyu elde etti. Üç gün süren organizasyonun takımlar sıralamasında ise Torku Şekerspor ilk sırada yer aldı.

MADALYALARI VERİLDİ
Turun ardından Özgecan Aslan Meydanı'nda düzenlenen ödül töreninde Vali Ali İhsan Su, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ve federasyon yetkilileri tarafından dereceye giren sporculara kupa, madalya ve mayoları verildi.
BİZE ULAŞIN