İki kardeşin hayatı kalp nakline bağlı

İslahiye’de yaşayan Löklök ailesinin iki çocuğu kalp nakli bekliyor. Acılı anne Fatma Löklök, İbrahim Efe ve Gülbeyaz’ım nakil olmazsa ölecek. Ne olur yardım edin” dedi

İki kardeşin hayatı kalp nakline bağlı
Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yaşayan 7 nüfuslu ailenin 4'üncü çocuğu olan 3 aylık İbrahim Efe ve ablası, kalp nakli bekliyor. İslahiye Yeni Mahalle'de ikamet eden Löklök ailesinin en küçük çocuğu 3 aylık İbrahim Efe ve ablası Gülbeyaz, kalp nakli olmazsa ölebilir. İbrahim Efe'nin annesi Fatma Löklök, evleri olmadığı için ninesinin evinde kaldıklarını, eşi İsmail Löklök'ün ise bir işi olmadığından hurdacılık yaptığını söyledi.

EKMEK DEĞİL, KALP
Fatma Löklök, eşinin işten para kazanırsa eve yiyecek getirdiğini, kazanmasa aç yattıklarını söyleyerek, "Allah ilçe kaymakamımızdan razı olsun. Başımız dara düştüğünde kaymakamlığa gidiyoruz. Gerek Kaymakamız Ramazan Yıldırım, gerekse vakıf müdürü Faruk Uyanık ve çalışanları bize yardım ediyor. Allah onlardan razı olsun. Ama çocuklarımın ekmeğe değil, kalbe ihtiyacı var" diye konuştu.

NAKİL GEREKİYOR
Çocuklarına yardım edilmesini isteyen Fatma Löklök, "4 çocuğum var üçü hasta. 11 yaşındaki Mustafa'da görme bozukluğu var. Kızım Gülbeyaz kalp hastası, tedavi edilmese ölecek. En küçük çocuğum 3 aylık İbrahim Efe'nin ise kalp nakli olması gerekiyor. Nakil olmadığı taktirde çocuğumu kaybedeceğim. Ancak bizim maddi durumumuz yok. Sadece aylık tedavilere götürebiliyorum, o da kalbin yorulmaması için yapılan bir tedavidir" dedi.

'YARDIM ELİNİZİ UZATIN'
Kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediklerini kaydeden Fatma Löklök, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerimizden, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'den bize bir yardım eli uzatmalarını istiyorum. Aksi halde 2 çocuğumu kaybedebilirim. Kaymakamımız Ramazan Yıldırım ve İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural bize başımızı sokabileceğimiz bir ev yapıyorlar. Allah onlardan razı olsun. Ama en büyük korkum çocuklarım. Onları kaybetmek istemiyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN