Şahinbey çiftçiye çeşitli fidan dağıttı

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından, ilçeye bağlı 81 köydeki çiftçilere ücretsiz 500 bin zeytin fidanı dağıtıldı

Şahinbey çiftçiye çeşitli fidan dağıttı
Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi çiftçilere 500 bin adet zeytin fidanı dağıttı. Daha önce de çiftçilere destek amacıyla gübre, tohum ve hayvan yemi dağıttıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin daha kaliteli üretim yapabilmeleri için bu tür desteklerin önemli olduğunu söyledi. Burç Mahallesi'nde başlayan zeytin dağıtımı için düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak ve çiftçiler katıldı.

500 BİN ZEYTİN FİDANI
Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Zeytin fidanı dağıtımıyla birlikte çiftçilerimize dördüncü desteğimizi vermiş oluyoruz. Bu destekleri de çiftçilerimizle istişare ederek ihtiyaçları doğrultusunda yapıyoruz. Desteğimiz sertifikalı buğday tohumu ile başladı ve daha sonra çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda gübre ve hayvan yetiştiricilerimize yem desteğinde bulunduk. Şimdi ise 500 bin adet zeytin fidanı dağıtımına başladık" dedi.

ÇİFTÇİLERDEN GÜZEL DÖNÜŞLER ALINDI
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan da, zeytin fidanı dağıtımı ile çiftçilerin yüzünün güldüğünü belirterek, "Şahinbey Belediye Başkanımız çok mübarek bir ürünün dağıtımına vesile oluyor. İnşallah toprağımızda verimli olur. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerimize dördüncü desteğini veriyor. Bu anlamda çiftçilerimizden de çok güzel dönüşler aldık. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN