Velilere yeni sınav bilgilendirmesi

Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları’nda velilere, ilköğretimden liseye geçişle ilgili yeni sınav sistemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Velilere yeni sınav bilgilendirmesi

Özel Bilnet Okulları İlköğretim Koordinatörü Adem Türedi, yeni sistemde ilkokulun çok önemli olduğuna dikkat çekerek ilkokuldaki eğitimin doğru verilmesi gerektiğini söyledi.

Özel Bilnet Okulları İlköğretim Koordinatörü Adem Türedi, Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları'nda velilere, ilköğretimden liseye geçişle ilgili yeni sınav sistemi hakkında bilgilendirme yaptı. Okulun konferans salonunda yapılan toplantıya Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Karakoç, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sivan Serap Berk, "Doğru eğitim, doğru gelecek sloganıyla yola çıktık. Geleceğimizin sağlam temellerini velilerimizle beraber inşa ediyoruz. Bilnet ailesi eğitime gönül veren çağdaş ve yenilikçi ekibiyle ve velilerimizin desteğiyle yeni nesiller yetiştirmeye devam edecektir. Bilnet okullarında başarıya engel yoktur" dedi.

Okul Koordinatörü Erkan Akan ise, velilere sunum yaparak okulun eğitim faaliyetleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Özel Bilnet Okulları İlköğretim Koordinatörü Adem Türedi, yeni sınav sistemi ve eğitim müfredatı hakkında velileri bilgilendirdi. Velilerin çeşitli konulara ilişkin sorularını da cevaplandıran Türedi, ilkokulun önemine vurgu yaptı. Türedi, Merkezi İzleme Sınavı (MİS) ve ilkokulun ilişkisini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı örnek sorulardan yola çıkarak velilere anlattı.

BİZE ULAŞIN