Çermikli çocuklar Mersin’i tanıdılar

Diyarbakır’ın ücra bir köşesinde eğitim gören çocukların Mersin’i tanıma hayalleri, Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği malzemelerle gerçeğe dönüştü

Çermikli çocuklar Mersin’i tanıdılar
Diyarbakırlı öğrencilerin Mersin'i tanıma hayali eğitim köprüsüyle gerçeğe dönüştü. Daha kendi ilçelerine bile gidemeyen köylü çocuklar, Mersin'den gönderilen hediyelerle sevindi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın talimatıyla hazırlanan ve içinde portakal, mandalina, cezerye ve eğitici kitaplarla kırtasiye malzemesinden oluşan paketler, Çermik ilçesine bağlı Dilekpınar Mahallesi'ndeki çocuklara ulaştırıldı. Dilekpınar Canaydın İlkokulu öğretmenlerinden gelen Mersin'i tanıtma talebine olumlu yanıt veren Kocamaz, koliler dolusu kırtasiye malzemesi, portakallar, mandalinalar, limon, cezerye ve eğitici kitaplardan oluşan hediye paketlerini çocukların okullarına gönderdi. Gönderilen hediyelerle mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerini ellerindeki 'Hoş geldiniz' pankartları ile karşılarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a yazdıkları mektuplarla teşekkür ettiler.

1 SAATTE CEVAP VERDİ
Başkan Kocamaz ile irtibata geçerek çocukların Mersin'i tanımasına vesile olan Dilekpınar İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni Tuğçe Baytatlı, "Ben çocukların özellikle benim geldiğim yerlerin güzelliklerini tanımasını istedim. Portakalını, mandalinasını, cezeryesini, Mersin'de neler olduğunu tanısınlar, denizi görsünler istedim. Bu amaç doğrultusunda da Başkan Kocamaz'a sosyal medya hesabı üzerinden mesaj attım. Kendisi de 1 saatten az bir sürede geri dönüş sağladı. Talebime olumlu yanıt veren Başkanımız, 1 hafta içerisinde de talebimizi yerine getirdi ve projem kısa sürede gerçekleşmiş oldu" diye konuştu.

"BİZİM ÇOCUKLARIMIZ"
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da çocukların kendisine yazmış olduğu mektubu ve hediyeleri aldıktan sonra, "Öncelikle hem çocuklarımıza hem de öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Oradan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konularda talepler gelmişti. Biz de onlara Büyükşehir Belediyesi'nin hediyesi olarak bunları göndermiştik. Çocuklar da gönderdiğimiz hediyelere karşılık olarak bu güzel jesti yapmışlar. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Ülkeyi gelecekte emanet edeceğimiz çocuklar. Bunlara hep birlikte sahip çıkmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN