Nasıl kıydın, hiç mi vicdanın sızlamadı?

Başkasının 70 bin TL borcu için 2 dayısı ile 1 akrabasını öldüren polis Görkem Elbadi, pusuya düşürüldüğünü iddia etti. Ölenlerin yakınları tahsilat tetikçisi dedikleri sanığa ateş püskürdü

Nasıl kıydın, hiç mi vicdanın sızlamadı?
Adana'da 2 dayısı ve 1 akrabasını tartışma sonucu öldürdüğü ileri sürülen polis memuru Görkem Elbadi'nin (25) 3 kişiyi kasten öldürmek suçundan 3 kez ömür boyu hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Sanık, tahsilat tetikçisi iddialarını kabul etmedi. Ölenlerin yakınları, sanığın başkasının borcunu tahsil etmek için cinayetleri işlediğini söyleyerek, "Dayılarına, arkadaşına nasıl kıydın? Hiç mi vicdanın sızlamadı? Bu vicdan azabıyla nasıl yaşayacaksın?" diye tepki gösterdi.

70 BİN TL ALACAK İÇİN
Olay, 11 Eylül 2017 günü Keresteciler Sitesi'nde meydana geldi. Ankara'da trafik polisi olan Görkem Elbadi, sitede mobilya işi yapan dayıları Ümit Barak (40) ve İlyas Barak'ın (44) yanına gitti. İddianameye göre olay şöyle gelişti: Polis memuru ile daha önce birlikte mobilya işi yapan dayıları arasında anlaşmazlık sonucu husumet başladı. Bu arada Ankara'da mobilya işi yapan Ethem Metin Güven'in de, Barak kardeşler arasındaki ticaretten 70 bin TL alacağı vardı. Görkem Elbadi, Ethem Metin Güven'in azmettirmesiyle 70 bin TL'yi tahsil için Adana'ya geldi. Taraflar arasında çıkan sözlü tartışmada görev silahını çeken sanık, dayılarını ve akrabası Onur Bakubala'yı (27) öldürdükten sonra teslim oldu. Tutuklanan sanık hakkında dava açıldı. İddianamede, 70 bin TL alacağı olduğu ileri sürülen tutuksuz Ethem Metin Güven'in cinayetleri azmettirdiği vurgulandı. Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Görkem Elbadi, olayın nedeninin, ortak olduğu şirketin 1 milyon TL'lik borçlarının ödenmemesi olduğunu ileri sürdü. Sanık, "Dayılarımla bu konuyu konuşmak için Adana'ya geldim. İkisi de beni tersledi. Ümit dayım ve akrabamız olan Onur bana pusu atmıştı. Silahımı alıp, beni öldüreceklerdi. Olayı gerçekleştirdim" dedi. Azmettirici olduğu ileri Güven de iddiaları yalanladı.

ACILI ANNE HESAP SORDU
Sanığı yalanlayan ölenlerin yakınları, olayın tahsilat tetikçiliği yüzünden meydana geldiğini ileri sürdü. Gözyaşlarına boğulan İmran Bakubala, öldürülen oğlunun yakın arkadaşı olan sanığa "Nasıl kıydın, hiç mi vicdanın sızlamadı? Her gün mezarına gidiyorum. Bu vicdan azabıyla nasıl yaşayacaksın? Bizi yaktın" diye tepki gösterdi. Sanığı yalanlayan ve İlyas Barak'ın eşi Yelda Barık ise "Verin ben ellerimle öldüreyim" dedi. Evlatları öldürülen anne Ganime Barak şikâyetçi olmadığı torununu Ethem Metin Güven'in azmettirdiğini söyledi. Duruşma ertelendi.
BİZE ULAŞIN