Türk yargısı milletin hizmetinde yekvücut

Yargıda Birlik Derneği (YBD) Başkanı Musa Heybet, devletine, milletine ve demokrasiye hizmet etme düşüncesiyle bir oluşuma gittiklerini belirtti

Türk yargısı milletin hizmetinde yekvücut
Türkiye genelinde 10 bine yakın hâkim ve Cumhuriyet savcısının üye olduğu Yargıda Birlik Derneği (YBD) Yönetim Kurulu üyeleri, 2'nci Genel Kurulu öncesi düzenlenen il bazlı meslektaş buluşmalarının üçüncüsünü Adana'da yaptı. Aralarında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeleri Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve Cafer Ergen ile Yargıtay ve Danıştay üyelerinin de bulunduğu heyet, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı ziyaret etti.

FİKİR ALIŞVERİŞİ
Çalışmaları hakkında bilgi veren Başsavcı Ali Yeldan, dernek adına Başkan Musa Heybet'e 'Kanatlı Kozalaklar' isimli kuş figürü ve yağlı boya tablo hediye etti. YBD yönetimi, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu ile Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve Adana 1. İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Torun'u da ziyaret edip yargısal konularda fikir alışverişinde bulundu. Heyet daha sonra olağan genel kurul öncesi Bölge Adliye Mahkemesi binasında yapılan 'Adana Buluşması'nda, hakim ve Cumhuriyet savcılarıyla bir araya geldi. Başsavcı Ali Yeldan, YBD'nin hukukun üstünlüğü, insan hakları ve demokratik değerlerin güvenlik içinde yaşanmasına katkı sunma bilincinde görev yaptığını belirterek, "Ülkemize daha çok hizmet etmek, evrensel adalet değerlerini korumak, makul sürede adil bir yargılama sağlayacak adımları atmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Yargıda Birlik Derneği (YBD) Başkanı Musa Heybet, devletine, milletine ve demokrasiye hizmet etme düşüncesiyle bir oluşuma gittiklerini belirterek, "Her türlü gruplaşma ve ayrışmanın önüne geçilmesi ve liyakate dayalı, çalışma barışını gözeten bir yapının oluşması üzerine vizyonumuzu kurduk. Türk yargısı milletinin hizmetinde yekvücut olmuştur. Vatandaşlarımızın bizlerden beklediği gerçek adalet hizmeti ancak bu anlayışla mümkün olur" dedi.
BİZE ULAŞIN