21. Yüzyıl’ın eğitim şeklini oluşturuyoruz

Eğitim sistemindeki değişiklikleri velilere anlatmak için Anadolu turuna çıkan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel SABAH’ı ziyaret etti

21. Yüzyıl’ın eğitim şeklini oluşturuyoruz
Bahçeşehir Koleji Eğitimde Bilimsel Yaklaşımlar Konferansı için Adana'ya gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, SABAH'ı ziyaret etti. Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu ile görüşen Yücel, eğitim sistemine 21. Yüzyıl'ın getirdiği yenilikleri entegre ettiklerini söyledi. Başkan Yücel, çocukların gelecekle ilgili problemleri çözebilmeleri için bugünün eğitim sisteminin ve anlayışlarının ona göre değişmesi gerektiğini belirtti.

KODLAMA DİLİ
"Bugün Bahçeşehir Koleji olarak Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde varız" diye konuşan Enver Yücel, "Ben de okul okul dolaşıp eğitimle ilgili düşüncelerimi paylaşıyorum. Eğitimde değişikliklerin ne olduğunu, eğitimin ne olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Daha 10-20 yıl öncesine kadar insanlar dil öğreniyordu. Yani kendi anadillerinin yanında ama şimdi dünyada çağın dili artık kodlama oldu. Kodlamayı da artık anaokulundan itibaren öğretmeye çalışıyoruz" dedi. Şu anda eğitimde Avrupa'nın en büyük kurumu olduklarının altını çizen Yücel, "150 bine yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. 15 bin çalışanımız var. Çoğunluğu öğretmen. Ülkemize dünyada olan yenilikleri getirme gayretindeyiz. Japonya'dan Kanada'ya, Afrika'ya kadar her bölgede merkezlerimiz çalışanlarımız var. Eğitim ile ilgili bir değişiklik olduğu zaman bunu 24 saatte anında öğrenebiliyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN