Büyükşehir Belediyesinde çalışan kadınlar yemekte bir araya geldi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Büyükşehir Belediyesinde çalışan kadın personelle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesinde çalışan kadınlar yemekte bir araya geldi

Kadınlar günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesinde çalışan kadın personelle bir araya gelen Başkan Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Büyükşehir Belediyesinin kadına ve aileye yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlatan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik uygulanan pozitif ayrımcılığın önemine değindi. Çalışma hayatında olduğu gibi hayatın her alanında kadınların önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan Çiftçi, "Kadınlara yönelik yaşanan olumsuz gelişmelerin son bulmasını temenni ediyorum" dedi.
Büyükşehir Belediyesinin kendi içinde başlattığı yapılaşma ile Kadınlara yönelik büyük adımlar attığının altını çizen Başkan Nihat Çiftçi, "Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Kadınlarımızın aile ve toplum içindeki yeri 1 güne sığdırılamaz. Büyükşehir Belediyesi olarak kurmuş olduğumuz Kadın Aile Şube Müdürlüğümüz, Şanlıurfa'mızda kadının yerini, ailenin yerini, aile huzurunu ve gelişimine yönelik bir dizi güzel çalışmalara imza atıyor" dedi

KURUMLARIN İLERLEMESİ NOKTASINDA KADININ GÜCÜNE GÜVENİYORUZ

Büyükşehir Belediyesinde Şanlıurfa'nın geleceği için hizmet veren bütün kadınlara teşekkür eden Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak kadınlara pozitif ayrımcılıkla baktığımızı belirtmek istiyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak 330 kadın çalışanımız Şanlıurfa'ya hizmet ediyor. Kurumuzun daha iyi çalışması, başarılı projelere imza atması açısından ellerinden gelenini yapıyorlar. Ve Gerçekten kurumların ilerlemesi noktasında kadın gücüne güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Kadınlarımızın tarihten bu güne büyük bir fedakarlık gösterdiğine değinen Başkan Nihat Çiftçi," Gerek kurtuluş savaşında, Çanakkale savaşında ve Şanlıurfa'nın kurtuluş mücadelesinde kadınlarımızın yardımları vardır. Tarihe iz bırakan Nene hatunlar, Şerife bacılar Fatma ablalar vardır. Ve Allah'ın izni ile her zaman olmaya devam edecektir. Belediyemiz hepimizin, Ana ocağıdır. Belediye çalıştıkça şehrimiz gelişecek ve belediye ürettikçe tüm Şanlıurfa'mız kazançlı çıkacak. Belediye standartları yükselttikçe ailemizin ve toplumuzun standardı yükselecek" diyekonuştu.

BİZE ULAŞIN