Gaziantep Belediyesi, kadın personelleri unutmadı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyede çalışan kadın personellere yönelik program düzenlendi.

Gaziantep Belediyesi, kadın personelleri unutmadı

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, son 2 yılda 806 kadın cinayetinin yaşandığını belirterek, kadına yönelik şiddetin doğru teşhis edilmesini istedi. Köken, kadınlara şiddeti dini bakış açısıyla açıklanamayacağını aktararak, hem İslam tarihine, hem de Osmanlı tarihine iz bırakan rol model kadınların hayatından kesitler sundu.

Yemek yazarı ve sunucu Elif Yılmazel ise zengin Gaziantep sofrasının ilerleyen zamanda Türkiye'nin ve Dünya'nın bir numaralı sofrası haline geleceğini vurgulayarak, Gaziantep'in gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) 'Yaratıcı Şehirler Ağına' girmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in çok büyük emeğinin olduğunu söyledi. Gaziantep'in her yönüyle bambaşka bir şehir olduğuna dikkati çeken Yılmazel, gazi şehrin kültürüyle, tarihiyle, sıcakkanlı insanlarıyla, misafirperverliğiyle farkındalık oluşturduğuna dikkat çekti.

Programın ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Yılmazel'e günün anısına fincan takımı hediye etti.

BİZE ULAŞIN